NepřihlášenKSP fórum
Fórum Hlavní stránka Nápověda Hledat Přihlásit
Nahoru Téma Historie / Podzimní soustředění 2012 / Prohlídka technického zázemí KSP
- - Dne 05. 09. 2012 23:59
[větev tématu přesunuto]
Nadřazený - - Od Jan Maria Matějka (Org) Dne 05. 09. 2012 21:17
Prohlídka technického zázemí KSP? To jsem měl dělat před dvěma lety, kdy se ještě leták s řešením 5. série jmenoval solution7.pdf, web se překládal pěticí různých makefilů, instaloval rsyncem, zůstával tam bordel … teď už je to hodně čisté oproti tehdejším dobám …
Nadřazený - Od Vojtěch Sejkora (Org) Dne 05. 09. 2012 22:09
ale myslím že i nyní pro nezasvěcené to vypadá jako pěkná džungle :-)
Nadřazený - - Od Tomáš Maleček (Org) Dne 05. 09. 2012 23:32
Vždyť zbytky zametám dodneška. Kdybych si vyhradil hodinu a řekl si "teď najdu bug, o kterém ještě nevím", určitě se mi to povede. ;-) A k těm, o kterých vím, mám poznámky, které by i v plaintextu zabraly stovky kilobytů. ;-) A taky nezapomeň, že máme formatítko. ;-) (Pro neznalé: Perlový skript, který převádí TeX do HTML. Moc ošklivý. Moc rozbitý. Ale jsme na něm dosud závislí a ohýbáme ho, jak se dá, aby nám webové letáky dokázal generovat teď i v blízké budoucnosti.)

Ale jo, určitě to musí být o mnoho řádů lepší, než bývalo. Však už jenom ten pokrok od zavedení nových makefiles (kdy jsem do KSP přišel já)... Bugů jsme odlovili bezpočet, kód se začal dát udržovat. Web se nerozbije, když v hlavičce stránky použiju dvojité uvozovky. Do dokonalosti máme daleko, ale může být hůř.

Nechci ukazovat jenom ty brutality, které jsou špatně. (Ačkoliv ty jsou často to, co zaujme. Dneska jsem třeba zjistil značně nehezkou věc na ukládání textů v MediaWiki, a měl jsem zvrácenou radost z toho, že mi došlo, proč o tak dělají.) Chtěl bych povědět o tom, jak to celé funguje a proč. Pro některé to může být zajímavý náhled jednak do pozadí semináře, který řeší, jednak do toho, jak vypadá větší kus kódu v praxi. Na čemkoliv před KSP jsem dělal téměř sám; byla pro mě docela velká zkušenost vidět, jak to vypadá, když se práce táhne ve víc lidech.

Ale teď už jsem tu opravdu offtopic. Končím. Jestli chceme pokračovat, přesunu diskuzi do samostatného vlákna.
Nadřazený - - Od Karel Tesař (Org) Dne 05. 09. 2012 23:59
Asi by stálo za to ty zprávy přesunout někam jinam a tady smazat... Je to tu hodně mimo téma. Já jen nestačím žasnout, kde se to tu najednou vzalo. :-D
Nadřazený - Od Tomáš Maleček (Org) Dne 06. 09. 2012 01:24
Jo, tyhle přesuny má MwForum udělané docela hezky. Už máme vlastní téma. ;-)
Nahoru Téma Historie / Podzimní soustředění 2012 / Prohlídka technického zázemí KSP