NepřihlášenKSP fórum
Fórum Hlavní stránka Nápověda Hledat Přihlásit
Nahoru Téma KSP / Úložky KSP-Z / Odevzdávání praktických úloh
- - Od vhonza Dne 06. 10. 2016 22:51
Ahoj,
Řeším úlohy KSP poprvé a nepochopil jsem, jak funguje odevzdávání praktických úloh. Všechna jejich odevzdávátka se tváří, jakože vyžadují nahrání nějakého souboru, narozdíl od prostého (manuálního) zadání výstupu. Jak by měl takový soubor vypadat, jaký by měl mít formát?
Nadřazený - - Od Jan Maria Matějka (Org) Dne 06. 10. 2016 22:55
Ahoj!

> Řeším úlohy KSP poprvé a nepochopil jsem, jak funguje odevzdávání praktických úloh. Všechna jejich odevzdávátka se tváří, jakože vyžadují nahrání nějakého souboru, narozdíl od prostého (manuálního) zadání výstupu. Jak by měl takový soubor vypadat, jaký by měl mít formát?

To, co bys vložil jako výstup, to uložíš do obyčejného textového souboru a ten nahraješ.

Když máš megabajtový výstup, tak se s tím špatně manipuluje, soubor je přinejmenším pro nás pohodlnější.
Nadřazený - - Od vhonza Dne 06. 10. 2016 23:52
Díky za rychlou odpověď.

Soubor tedy nekontroluje počítač, ale člověk? na formátu tedy nezáleží?
Nadřazený - - Od Katka (Org) Dne 07. 10. 2016 00:31
Soubor kontroluje počítač a na formátu záleží. Ten je popsaný v zadání, typicky to je něco jako "vypište to a to číslo", tj. do souboru na jeden řádek zapíšeš to či ono číslo.
Nadřazený - - Od vhonza Dne 07. 10. 2016 01:16
Mluvím o formátu souboru, jestli záleží na tom, jestli nahraju .txt, .rtf, nebo .docx.
Nadřazený - Od Jan Maria Matějka (Org) Dne 07. 10. 2016 09:20

> Mluvím o formátu souboru, jestli záleží na tom, jestli nahraju .txt, .rtf, nebo .docx.

RTF není textový soubor, ale Rich Text File. DOCX není textový soubor, ale ZIP archiv plný XML souborů.

Typický suffix textových souborů na Windows je .txt. Vyrobíš ho nejjednodušeji tak, že takový soubor otevřeš rovnou z tvého programu a místo vypisování na terminál budeš psát do toho souboru. Nebo můžeš otevřít Notepad (Poznámkový blok) a ten výstup do něj nakopírovat.
- - Od Kačka Dne 13. 06. 2017 23:34
Ahoj, jak to funguje s odevzdáváním opendat úloh po termínu? Když jdu do odevzdávátka, tak mi to hlásí, že úlohu není možné odevzdat.
Nadřazený - Od Filip Štědronský (Org) Dne 14. 06. 2017 01:19
Promiň, špatně jsme nastavili v Odevzdávátku termíny. Už by to mělo být opravené.
- - Od [Bezejmenný Řešitel] Dne 22. 04. 2018 10:52
Ahoj, nechce se mi zakládat nové téma tak se zeptám tady, je možné nějak vrátit nazpátek původní počet bodů za správný vstup? Jsem si zkoušel nové řešení na prvním vstupu a zapomněl že dneska to je už jen za 1/3 bodů :D
Nadřazený - - Od Sejsel (Org) Dne 17. 05. 2018 15:14
Ahoj,
tento nešvar jsme opravili a už se nebude dát takhle přijít o získané body.

Body jsem ti za ten první vstup vrátil, ve výsledkovce se to projeví brzy.

Měj se hezky,
Jirka
Nadřazený - Od [Bezejmenný Řešitel] Dne 28. 05. 2018 20:28 Upraveno 21. 01. 2019 17:43
Díky moc za odpověď  :-)
Nahoru Téma KSP / Úložky KSP-Z / Odevzdávání praktických úloh