NepřihlášenKSP fórum
Fórum Hlavní stránka Nápověda Hledat Přihlásit
Nahoru Téma KSP / Úložky / Psaní řešení
- - Od Miskin001 (Bronzový hroch) Dne 08. 10. 2017 13:04
Ahoj,
je napsání pseudokodu korektní řešení? Protože jsem zjistil, že kdybych to musel jen popsat, tak je to více namáhavé i trochu zmatečné co se děje v čem.
Nadřazený - - Od Katka (Org) Dne 08. 10. 2017 13:23
Ahoj,
nikoliv. Opravdu chceme, abyste řešení popsali slovně. Nicméně můžeš (pseudo)kód přiložit a orgové se na něj mohou při opravování podívat a vyjasnit si nejasnosti atp. Samozřejmě záleží jak si pseudokód představuješ, některé části řešení v zásadě mohou být formou pseudokódu, i když jsou popsány pomocí smysluplných vět. Nicméně se určitě můžeš podívat na autorská řešení, aby sis udělal lepší obrázek o tom, jak to má vypadat.
Nadřazený - - Od Miskin001 (Bronzový hroch) Dne 08. 10. 2017 13:40
Pseudokód si představuji tak, že to normálně popisuji slovně, a používající odřádkování jaký cyklus patří kam. Prakticky takový python kde normálně popisuji slovně např. opakuj dokud: (dvojtečka), nový řádek a odřádkování, že to patří do toho cyklu.
Nadřazený - - Od Katka (Org) Dne 08. 10. 2017 13:44
Osobně mi přijde, že není náročné napsat něco ve stylu

"....v cyklu opakujeme kroky:
     1. ...
     2. ...
"
a tohle se dá podle mě zanořit i do sebe (samozřejmě v rozumné míře). Samozřejmě můžeš text nějak členit a formátovat, aby to napomohlo pochopení struktury algoritmu. Ale určitě bych cyklus neoznačila pouze tím, že odřádkuji, to je lepší to tam napsat, že to je for/while/... cyklus. A celkově je tohle snadné i popsat, tak netřeba to vynechávat.
Nadřazený - Od Miskin001 (Bronzový hroch) Dne 08. 10. 2017 13:46 Upraveno 08. 10. 2017 13:53
Ano, to jsem se špatně vyjádřil. Nechtěl jsem napsat odřádkuji, ale spíše ve smyslu "odtabuji". :)
Nahoru Téma KSP / Úložky / Psaní řešení