NepřihlášenKSP fórum
Fórum Hlavní stránka Nápověda Hledat Přihlásit
Nahoru Téma KSP / Úložky / 31-1-6 Hroznýšovo okno
- - Od IQuick Dne 29. 09. 2018 10:51
Dobrý den,

hlavní kategorii KSP řeším poprvé, KSP-Z jsem se již účastnil, všechno se mi jeví normálně až na poslední úlohu.
Není mi jasné jak má moje řešení vypadat, jestli mám napsat daný program (V jakém jazyce? Musí to být Python? Jaké jsou povolené knihovny?) nebo k programu ještě teoretický popis?
A navíc odevzdávátko se tváří, že přijme pouze text nebo pdfko, což by znamenalo, že mám vytvořit pouze teoretické řešení a nic neprogramovat.

Děkuji předem za všechny odpovědi.
Nadřazený - - Od KronwarsCZ Dne 30. 09. 2018 17:48
Ahoj,
jestli to chápu správně tak seriál je o knihovně PyQt5, která je jen v Pythonu. Dál máš naprogramovat ty 4 úlohy podle předlohy, která je ke kapitole. Úloha 1 je od kapitoly Budík, úlohy 2-4 jsou ke kapitole Stopky. Pak odevzdáš ten zdroják v Pythonu třeba v texťáku, komentáře budou taky fajn.

Petr
Nadřazený - Od Jan Maria Matějka (Org) Dne 02. 10. 2018 10:49
Přesně tak. Programujeme v Pythonu; pokud máš hodně velkou potřebu vyhnout se Pythonu, můžeš na vlastní nebezpečí použít jiný jazyk, do kterého si to přepíšeš, ale silně doporučuju Python umět. Zdroják odevzdávej prosím jako texťák, samozřejmě s adekvátním množstvím komentářů.
- - Od kulisak12 Dne 07. 10. 2018 12:40
Ahoj,

mám dotaz ohledně úkolu 3. Když zvětším interval, ve kterém se stopky aktualizují, mají běžet vzhledem k reálnému času stále stejně rychle (tedy např. každé dvě vteřiny se číslo zvětší o 2), nebo se má zpomalit délka jedné vteřiny a každý update zvětší číslo o 1?

Díky
Nadřazený - Od Jan Maria Matějka (Org) Dne 07. 10. 2018 17:33
Ahoj!
Nevidím důvod měnit délku vteřiny, to v zadání není. Prostě pokud nastavíš interval na 5s, tak prostě budou psát postupně 0, 5, 10,…
Nahoru Téma KSP / Úložky / 31-1-6 Hroznýšovo okno