Tento kurz považujeme za zastaralý a už se o něj nestaráme. Pracujeme na tvorbě nového kurzu, kde najdeš jak původní obsah, tak i úplně nový.


Kurzy KSP – úvod

Chcete se naučit programovat, ale zatím neumíte ani základní principy a obraty? Nebo jste vyřešili všechny opendatovky v sérii a nudíte se? Úlohy ve Cvičišti na procvičení vám nestačí a chtěli byste vědět víc?

Ať už jste začátečníci nebo pokročilí, dlouholetí řešitelé nebo zabloudivší poutníci na cestě webem a máte-li zájem zlepšit se v programování, vítejte v kurzech KSP!

Co se tady dozvím nového?

Pokud jste ještě nikdy nenapsali ani řádek kódu, podívejte se na naše základy programování. Po několika lekcích se naučíte psát programy v jazyce Python, který je jednoduchý a stravitelný pro začátečníky, ale vhodný i pro složité a mocné úkoly. Budete znát dostatek informací pro to, abyste pochopili vzorová řešení našich úloh. (Mohou být napsaná i v jiných jazycích, ale to příliš nevadí – brzy poznáte, že základní konstrukce fungují ve všech jazycích téměř stejně a jejich způsob zápisu je podobný.)

Naproti tomu, pokud máte zájem o popis základních algoritmů, pak vám tato sekce příliš nepomůže, namísto toho vás odkážeme do naší programátorské encyklopedie. Úplní nováčci ve světě informatiky by měli zamířit do kuchařky pro začátečníky. Ti ostatní mohou z dalších textů načerpat nové vědomosti, jež se jim budou hodit jak v KSP a podobných soutěžích, tak při "obyčejném" psaní programů pro vlastní potřebu.

Pro pokročilé řešitele se zde časem (doufejme, že brzy) objeví opendatové úlohy na procvičení pokročilejších datových struktur.

Co za to dostanu?

Každý řešitel kurzů je uveden v žebříčku – čím více úloh vyřeší, tím výše se dostane. Řešením pochopitelně i získáváte znalosti potřebné pro úspěch v sériích KSP a KSP-Z. Samotné body z kurzů sice nestačí pro pozvání na soustředění, pokud ale bude převis účastníků, můžeme k nim přihlédnout.

Uááá!

Pokud text v některé lekci prostě nejde pochopit, úloha nejde vyřešit, nebo máte jiný problém související s kurzy, nebojte se napsat nám, rádi s čímkoliv poradíme. Kdoví, třeba půjde o chybu na naší straně (přece jen jsou organizátoři také lidé).

Aktuální nabídka

Pro řešení úloh je třeba mít na našem webu založený účet. Bez něj se dostanete jen k textům některých lekcí.