Archiv novinek

 • 26. prosince 2020: Krutá smršť záznamů

  Hroch u tabule Protože letos nemůžeme uspořádat Smršť, naši tradiční přednáškovou víkendovku, rozhodli jsme se místo toho alespoň zveřejnit záznamy přednášek z přechozích ročníků. Aktuálně je k dispozici celkem 76 záznamů pořízených v letech 2015–2019. Je možné, že další ještě přibudou. Užívejte!

 • 24. prosince 2020: Šťastné a veselé přeje KSP

  Perníkoví hroši na skále Do čeho jiného se během svátků pouštět než do řešení KSPčka, že? 😉 Můžete se podívat na 3. sérii v Hčku i v Zku. Na seriál, který se dá v tomto ročníku řešit celoročně. A aby toho nebylo málo, tak Vám orgové přináší i nový kurz programování. Zatím v beta verzi, ale tentokrát i s přístupnými zdrojáky!

  Příjemné svátky, hodně zdraví a spoustu vyřešených úloh do nového roku Vám přejí orgové KSP.

 • 26. listopadu 2020: API pro open-data úlohy

  Máte rádi naše open-datové úlohy, ale nebaví vás při jejich řešení klikat po webu a stahovat jednotlivé testy? Připravili jsme pro vás API a klienta, pomocí nichž se dá všechno automatizovat – tedy až na samotné vyřešení úlohy :)

 • 21. listopadu 2020: Materiály z podzimního soustředění

  Vystavili jsme všechny zbylé materiály z podzimního soustředění. Můžete si prohlédnout trasy monster z noční hry, detaily programování tiskáren, gamebook a nebo se třeba podívat na videa ze soustředění (přístupná je účastníkům).

  Také jsme našli zapomenutá videa z loňského Podzimního soustředění, která jsme přidali na stránky loňského podzimního soustředění.

 • 21. listopadu 2020: Začíná domácí kolo soutěže Kasiopea

  Již dnes od 9:00 ráno začíná domácí kolo naší spřátelené soutěže Kasiopea, které potrvá dva týdny do neděle 6. prosince.

  V domácím kole se potkáš s opendatovými úlohami na podobném principu jako v KSP. Nejlepší (a nejrychlejší) řešitelé domácího kola pak budou vybráni na finále v únoru. Na lehčích úlohách se mohou potrénovat řešitelé KSP-Z, naopak nejtěžší úlohy by měly být výzvou i pro řešitele KSP-H. Účast v Kasiopee velmi doporučujeme, tak neváhejte a přihlaste se na stránkách soutěže.

 • 24. října 2020: Ukázková úloha

  Blíží se termíny odevzdání prvních sérií KSP-Z (již zítra) a KSP-H (za týden). Protože část z vás možná tápe, jak sepisovat řešení teoretických úloh, tak si dovolíme odkázat na velmi dobře sepsanou ukázkovou úlohu na stránkách MO-P. Podívejte se na ní a případně svá řešení ještě vylepšete, v Odevzdávátku můžete klidně své předchozí řešení přepsat novým.

 • 1. října 2020: Vítejte ve 33. ročníku!

  Dnes jsme vydali první sérii hlavní kategorie. Její součástí je i seriál o grafice, který by se mohl líbit i řešitelům KSP-Z. Půjde ho řešit během celého roku. Také jsme trochu vylepšili webové stránky semináře; kdyby vám cokoliv nefungovalo, dejte nám vědět. A brzy odhalíme ještě jedno překvapení :)

 • 24. června 2020: KSPí Krátké Streamované přednášky #9 začínají za chvíli

  Začínáme v 19:00, odkazy na streamy najdete na stránce Krátkých streamovaných přednášek.

 • 23. června 2020: KSPí Krátké Streamované Přednášky #9

  Poslední Krátké Streamované přednášky proběhnou tuto středu 24. 6. od 19:00. Tentokrát vám ukážeme práci s náhodnou na dnešních počítačích, zabrousíme do fungování Unicode a nakonec si ukážeme, jak počítat v Pythonu rychlostí Céčka. Anotace jsou opět na stránkách přednášek, kde naleznete i odkazy na stream.

 • 17. června 2020: KSPí Krátké Streamované přednášky #8 začínají za chvíli

  Začínáme v 19:00, odkazy na streamy najdete na stránce Krátkých streamovaných přednášek.

 • 16. června 2020: KSPí Krátké Streamované Přednášky #8

  Předposlední Krátké Streamované přednášky proběhnou tuto středu 17. 6. od 19:00. Tři krátké přednášky po 20-30 minutách vám dají nahlédnout do fungování SMTP, ukáží slovníkové komprese, které používá váš počítač každý den, a vysvětlí, jak pomocí TLS můžete věřit spojení se zabezpečenou stránkou. Anotace jsou opět na stránkách přednášek, kde naleznete i odkazy na stream.

 • 10. června 2020: KSPí Krátké Streamované přednášky #7 začínají za chvíli

  Začínáme v 19:00, odkazy na streamy najdete na stránce Krátkých streamovaných přednášek.

 • 9. června 2020: KSPí Krátké Streamované Přednášky #7

  Krátké Streamované Přednášky pokračují tuto středu 10.6. od 19:00 další trojicí přednášek o DDoS útocích, o datumu a času a o kontejnerech (Docker a podman). Anotace jsou opět na stránkách přednášek, kde naleznete i odkazy na stream. Na další přednášky se pak můžete těšit ještě ve středy 17. a 24. června a poté již s koncem školního roku naše přednášky ukončíme a budeme přednášet zase až na našem podzimním soustředění.

 • 3. června 2020: KSPí Krátké Streamované přednášky #6 začínají za chvíli

  Začínáme v 19:00, odkazy na streamy najdete na stránce Krátkých streamovaných přednášek.

 • 26. května 2020: KSPí Krátké Streamované Přednášky #6

  Naše Krátké streamované přednášky si tento týden dají drobnou pauzu. Další se proto uskuteční až ve středu 3.6. od 19:00. Anotace chystaných přednášek si už teď můžeš přečíst na stránkách celé akce, kde později nalezneš i odkazy na stream.

 • 20. května 2020: KSPí Krátké Streamované přednášky #5 začínají za chvíli

  Začínáme v 19:00, odkazy na streamy najdete na stránce Krátkých streamovaných přednášek.

 • 19. května 2020: KSPí Krátké Streamované Přednášky #5

  Ve středu 20.5. budeme od 19:00 opět streamovat online přednášky od orgů KSP. Tentokrát dáme přednáškám více prostoru, takže budou pouze dvě. Více detailů se dozvíš na stránce Krátkých streamovaných přednášek, kde nalezneš i odkazy.

 • 13. května 2020: KSPí Krátké Streamované přednášky #4 začínají za chvíli

  Začínáme v 19:00, odkazy na streamy najdete na stránce Krátkých streamovaných přednášek.

 • 12. května 2020: KSPí Krátké Streamované Přednášky #4

  Ve středu 13.5. budeme již tradičně od 19:00 opět streamovat tři dvacetiminutové online přednášky od orgů KSP. Více detailů se dozvíš na stránce Krátkých streamovaných přednášek, kde nalezneš i odkazy.

 • 6. května 2020: KSPí Krátké Streamované přednášky #3 začínají za chvíli

  Začínáme v 19:00, odkazy na streamy najdete na stránce Krátkých streamovaných přednášek.

 • 5. května 2020: KSPí Krátké Streamované Přednášky #3

  Ve středu 6.5. od 19:00 budeme opět streamovat tři dvacetiminutové online přednášky od orgů KSP. Více detailů se dozvíš na stránce Krátkých streamovaných přednášek, kde nalezneš i odkazy.

 • 29. dubna 2020: Záznam Krátkých Streamovaných přednášek #2

  Záznam můžete najít na YouTube, další detaily pak na stránce Krátkých streamovaných přednášek.

 • 29. dubna 2020: KSPí Krátké Streamované přednášky #2 začínají za chvíli

  Začínáme v 19:00, odkazy na streamy najdete na stránce Krátkých streamovaných přednášek.

 • 28. dubna 2020: KSPí Krátké Streamované Přednášky #2

  Ve středu 29.4. od 19:00 budeme opět streamovat 3 dvacetiminutové online přednášky od orgů KSP. Více detailů se dozvíš na stránce Krátkých streamovaných přednášek. Odkazy na Zoom a na stream na YouTube zveřejníme krátce před zahájením zde a pošleme ho emailem na zaregistrované adresy.

 • 14. dubna 2020: KSPí Krátké Streamované Přednášky

  V úterý 21.4. od 19:00 Tě zveme na 3 dvacetiminutové online přednášky od orgů KSP. Na programu konkrétně bude teoretické algoritmické povídání od Medvěda, IP a TCP od Jirky Setničky a automatizace prohlížeče Seleniem od Standy Lukeše. Pokud se chceš účastnit, dej nám prosím vědět vyplněním nezávazné přihlášky. Najdeš u ní také více detailů o technickém provedení. Budeme se těšit!

 • 11. dubna 2020: Velikonoční nadílka

  Velikonoční hrošík přináší bohatou pomlázku řešitelům KSP-H: zadání 4. série, vzorová řešení 3. série i s provizorní výsledkovou listinou (bez seriálu) a konečně komentáře k 2. sérii. Pěkné Velikonoce!

 • 20. března 2020: Online škola programovania

  Zavřeli ti školu a nevíš, co máš dělat? Nebo ti je líto, že se nenaučíš programovat na Jarním soustředění? Slovenský Korešpondenčný seminár z programovania spouští Online školu programovania. Na své si zde přijdou jak začátečníci, tak i zkušení řešitelé.

 • 14. března 2020: Zrušení Jarního soustředění kvůli epidemii COVID-19

  Je nám to líto, ale nakonec kvůli epidemii COVID-19 bohužel rušíme Jarní soustředění. Aktuálně uvažujeme o možných alternativách, které bychom mohli zorganizovat, ale nic teď slibovat nemůžeme. Pokud nějaká alternativa bude, tak jí veřejně vyhlásíme, sledujte novinky.

 • 12. března 2020: Informace ohledně Jarního soustředění a epidemie COVID-19

  Jarní soustředění plánované za 45 dní ode dneška zatím nerušíme a budeme čekat na vývoj situace v nejbližším měsíci. Upozorňujeme ale účastníky, že pokud bude epidemie postupovat, budeme muset Jarní soustředění zrušit. Pro větší detaily sledujte prosím stránku Jarního soustředění.

 • 12. března 2020: Třetí díl seriálu

  Prosím pozor, ke třicátému druhému nástupišti přijíždí třetí díl datového seriálu. Seriál po dvou minulých dílech opouští OSM a bude si hrát s úplně novými daty – jízdními řády. Proto se nebojte do seriálu zapojit, i pokud vám OSM data nesedla. Omlouváme se za zpoždění vydání, úlohy bude možné odevzdávat až do úterý 14. dubna ráno.

 • 10. ledna 2019: Jarní soustředění 2020

  JKSP2019 Otevřeli jsme přihlašování na letošní jarní soustředění pro začátečníky. Zván je každý, kdo se chce naučit programovat, lépe uvažovat o informatických úlohách a poznat nové podobně smýšlející kamarády. Soustředění se uskuteční poblíž Bedřichova v termínu od soboty 25. dubna do soboty 2. května 2020. Přihlášky se uzavírají 22. března, tak se nezapomeňte přihlásit včas!

 • 22. listopadu 2019: Krutá Smršť Přednášek 2019

  Již pátý ročník tradiční přednáškové víkendovky zvané Krutá Smršť Přednášek se uskuteční 13.-15. prosince v České Třebové. Hlasujte o tom, které přednášky z naší bohaté nabídky byste chtěli slyšet nejraději.

 • 14. listopadu 2019: Kalíšek před Dnem otevřených dveří

  Zveme vás na tradiční setkání u šálku čaje večer před Dnem otevřených dveří na Matfyzu. Přijďte si popovídat s organizátory, účastníky i dalšími kamarády. Sejdeme se ve středu 20. listopadu od 18.00 v čajovně Šamanka. A ve čtvrtek se pak můžete vydat rovnou na Den otevřených dveří! Pokud byste potřebovali přespání ze středy na čtvrtek, ozvěte se nám a zkusíme něco vymyslet.

 • 28. září 2019: Kalíšek po podzimním soustředění

  Stýská se Ti po podzimním soustředění? Máš chmury ze zkracujících se podzimních dnů? Žádný strach, s šálkem lahodného čaje v ruce všechno zaženeme! Tradiční posezení účastníků, organizátorů a přátel KSP se bude konat 18. října od 18.00 v čajovně Šamanka. Moc se na vás všechny těšíme.

 • 8. září 2019: Komentáře k 31. ročníku

  Ve skladišti nám ještě zůstalo několik nevydaných komentářů k vašim řešením z uplynulého ročníku. Už si je konečně můžete přečíst.

 • 30. května 2019: Kalíšek po jarním soustředění

  Jako již tradičně Tě po nedávném jarním soustředění zveme na setkání KSPáků nad čajem. Tentokrát se sejdeme v pátek 14. 6. 2019 od 18:00 v čajovně Šamanka v Praze. Pokud si chceš popovídat s dalšími řešiteli nebo organizátory, určitě přijď. Jestli to máš do Prahy daleko a chtěl(a) bys tu přespat, napiš nám email a my Ti rádi pomůžeme. Těšíme se na Tebe!

 • 28. května 2019: Osud seriálu v 31. ročníku

  Druhá polovina seriálu se nám tento rok nepěkně opozdila, za což se velmi omlouváme a pokusíme se teď situaci nějak vyřešit. Další vysvětlení můžete najít v zadání 5. dílu seriálu. Rozhodli jsme se provést následující kroky:

  • * Pátý díl seriálu již bude pouze výukový materiál bez bodovaných úloh.
  • * Úlohám v páté sérii jsme přidali body, aby i bez seriálu stále šlo dosáhnout na slíbených 300 bodů za ročník.
  • * Termín odevzdání čtvrtého dílu seriálu jsme stanovili za dva týdny na pondělí 10. června v 8:00 ráno.

 • 4. května 2019: Znovuotevření odevzdávání 4. dílu seriálu

  Vzhledem k prodlevě v opravování vašich řešení druhé a třetí série a ve vydání řešení ke třetí sérii jsme se rozhodli znovu otevřít odevzdávání čtvrtého dílu seriálu na dobu neurčitou, a dát vám tak možnost, abyste ve vašem řešení využili znalosti z opravených řešení minulých sérií (která k vám již snad brzy kompletně doputují). Týden před termínem vystavíme novinku a ty z vás, kteří se přihlásili k odebírání novinek, upozorníme e-mailem. Prodlouženého termínu samozřejmě můžete, ale nemusíte využít, při opravování vás nebudeme postihovat za věci, které jsme vám už vytkli v nějakém minulém řešení. Za zpoždění seriálu se velice omlouváme a doufáme, že nám i přesto zachováte přízeň v páté sérii.

 • 3. března 2019: Upřesnění zadání 31-3-2

  Upřesnili jsme zadání druhé úlohy ve třetí sérii. Algoritmus musí odpovědět správně s pravděpodobností 75 % pro každý vstup zvlášť. Nestačí tedy vymyslet algoritmus, který na 75 % všech vstupů odpoví správně a na zbytku špatně. Kvůli možnému nedorozumění posouváme termín této úlohy o týden, tedy na 11. března.

 • 11. února 2019: Jarní soustředění 2019

  JKSP2018 I tento rok pro Vás orgové připravují jarní soustředění pro začátečníky. Zván je každý, kdo se chce naučit programovat a lépe uvažovat o informatických úlohách. Tento rok bude soustředění probíhat poblíž Rumburka a to od soboty 11. do 18. května 2019. Přihlášky se uzavírají 7. dubna, tak na to nezapomeňte!

 • 8. února 2018: Vydání třetího dílu seriálu

  Právě jsme vydali zadání třetího dílu seriálu, řešit ho můžete až do 11. března. Za pozdní vydání se omlouváme, zkusíme to příště stihnout rychleji.

 • 10. listopadu 2018: Kalíšek před DODem

  Zveme Tě na další tradiční KSPcké popíjení čaje, tentokrát v čajovně Na cestě ve středu 21. listopadu od 19.00. Účastníci Podzimního se mohou těšit na promítání fotek. Hned další den pak můžete vyrazit na matfyzácký Den otevřených dveří. Přespání u orgů není problém, stačí se jen včas domluvit.

 • 7. listopadu 2018: Krutá Smršť Přednášek 2018

  Již čtvrtý ročník tradiční přednáškové víkendovky zvané Krutá Smršť Přednášek se uskuteční 7.-9. prosince v Nymburce. Hlasujte o tom, které přednášky z naší bohaté nabídky byste chtěli slyšet nejraději.

 • 22. srpna 2018: Cvičiště

  Stýská se vám o prázdninach po úlohách a už se nemůžete dočkat, až vydáme první sérii příštího ročníku? Zkuste Cvičiště, kde si můžete vyzkoušet všechny praktické open-data úlohy z minulých ročníků. (I té první série se samozřejmě brzy dočkáte ;)).

Též k dispozici jako atom feed.