Archiv novinek

 • 30. května 2019: Kalíšek po jarním soustředění

  Jako již tradičně Tě po nedávném jarním soustředění zveme na setkání KSPáků nad čajem. Tentokrát se sejdeme v pátek 14. 6. 2019 od 18:00 v čajovně Šamanka v Praze. Pokud si chceš popovídat s dalšími řešiteli nebo organizátory, určitě přijď. Jestli to máš do Prahy daleko a chtěl(a) bys tu přespat, napiš nám email a my Ti rádi pomůžeme. Těšíme se na Tebe!

 • 28. května 2019: Osud seriálu v 31. ročníku

  Druhá polovina seriálu se nám tento rok nepěkně opozdila, za což se velmi omlouváme a pokusíme se teď situaci nějak vyřešit. Další vysvětlení můžete najít v zadání 5. dílu seriálu. Rozhodli jsme se provést následující kroky:

  • * Pátý díl seriálu již bude pouze výukový materiál bez bodovaných úloh.
  • * Úlohám v páté sérii jsme přidali body, aby i bez seriálu stále šlo dosáhnout na slíbených 300 bodů za ročník.
  • * Termín odevzdání čtvrtého dílu seriálu jsme stanovili za dva týdny na pondělí 10. června v 8:00 ráno.

 • 4. května 2019: Znovuotevření odevzdávání 4. dílu seriálu

  Vzhledem k prodlevě v opravování vašich řešení druhé a třetí série a ve vydání řešení ke třetí sérii jsme se rozhodli znovu otevřít odevzdávání čtvrtého dílu seriálu na dobu neurčitou, a dát vám tak možnost, abyste ve vašem řešení využili znalosti z opravených řešení minulých sérií (která k vám již snad brzy kompletně doputují). Týden před termínem vystavíme novinku a ty z vás, kteří se přihlásili k odebírání novinek, upozorníme e-mailem. Prodlouženého termínu samozřejmě můžete, ale nemusíte využít, při opravování vás nebudeme postihovat za věci, které jsme vám už vytkli v nějakém minulém řešení. Za zpoždění seriálu se velice omlouváme a doufáme, že nám i přesto zachováte přízeň v páté sérii.

 • 3. března 2019: Upřesnění zadání 31-3-2

  Upřesnili jsme zadání druhé úlohy ve třetí sérii. Algoritmus musí odpovědět správně s pravděpodobností 75 % pro každý vstup zvlášť. Nestačí tedy vymyslet algoritmus, který na 75 % všech vstupů odpoví správně a na zbytku špatně. Kvůli možnému nedorozumění posouváme termín této úlohy o týden, tedy na 11. března.

 • 11. února 2019: Jarní soustředění 2019

  JKSP2018 I tento rok pro Vás orgové připravují jarní soustředění pro začátečníky. Zván je každý, kdo se chce naučit programovat a lépe uvažovat o informatických úlohách. Tento rok bude soustředění probíhat poblíž Rumburka a to od soboty 11. do 18. května 2019. Přihlášky se uzavírají 7. dubna, tak na to nezapomeňte!

 • 8. února 2018: Vydání třetího dílu seriálu

  Právě jsme vydali zadání třetího dílu seriálu, řešit ho můžete až do 11. března. Za pozdní vydání se omlouváme, zkusíme to příště stihnout rychleji.

 • 10. listopadu 2018: Kalíšek před DODem

  Zveme Tě na další tradiční KSPcké popíjení čaje, tentokrát v čajovně Na cestě ve středu 21. listopadu od 19.00. Účastníci Podzimního se mohou těšit na promítání fotek. Hned další den pak můžete vyrazit na matfyzácký Den otevřených dveří. Přespání u orgů není problém, stačí se jen včas domluvit.

 • 7. listopadu 2018: Krutá Smršť Přednášek 2018

  Již čtvrtý ročník tradiční přednáškové víkendovky zvané Krutá Smršť Přednášek se uskuteční 7.-9. prosince v Nymburce. Hlasujte o tom, které přednášky z naší bohaté nabídky byste chtěli slyšet nejraději.

 • 22. srpna 2018: Cvičiště

  Stýská se vám o prázdninach po úlohách a už se nemůžete dočkat, až vydáme první sérii příštího ročníku? Zkuste Cvičiště, kde si můžete vyzkoušet všechny praktické open-data úlohy z minulých ročníků. (I té první série se samozřejmě brzy dočkáte ;)).

 • 25. července 2018: Vzorová řešení a výsledky 30. ročníku

  Zpožděný mezistátní motorový osobní vlak KSP-30 právě přijíždí na první kolej. Ve vlaku je řazen vůz na přepravu hrochů, vzorová řešení sérií 30-3, 30-4, 30-5 a 30-Z4, a závěrečné výsledkové listiny kategorií H a Z. Všem účastníkům se omlouváme za zpoždění vlaku, ale i celého letošního ročníku KSP. Doufáme, že nám zachováte přízeň i napřesrok (a že KSP bude opět fungovat obvyklým způsobem). Zatím přejeme krásné prázdniny a těšíme se na ty z vás, kdož přijedou na podzimní soustředění.

 • 4. června 2018: Vydání 30-5, 30-Z4 a seriálu

  Posíláme zásobu úloh na červen: právě jsme vydali zadání 5. série hlavní kategorie, 4. série začátečnické kategorie a třetí a čtvrtý díl seriálu o assembleru. Seriál můžete řešit až do 30. června. Mezitím opravíme vaše úlohy z předchozích sérií.

 • 1. června 2018: Kalíšek aneb setkání přátel KSP

  Zapiš si za uši datum 15. 6. 2018 a rezervuj si čas od 18:00 na posezení s kamarády v pražské čajovně Dharmasala. Nenech si ujít příležitost potkat současné nebo i bývalé organizátory a řešitele. Pokud cestuješ z daleka a chtěl bys přespat, ozvi se třeba na facebooku nebo mailem organizátorům.

 • 27. dubna 2018: Bodování hlavní kategorie

  V hlavní kategorii přepočítáváme body, abychom na začínající účastníky nebyli tak přísní. Z definice služebního stáří v pravidlech nicméně nebylo jasné, zda se počítají jen odevzdané série v hlavní kategorii, anebo všechny. Dříve jsme započítávali všechny, letos jsme definici upravili, aby brala v úvahu jen KSP-H. Proto jsme vydali novou výsledkovou listinu první série.

 • 15. března 2017: Jarní soustředění 2018

  Měli jste obavy, že jsme tento rok zapomněli na začínající řešitele? Kdepak, orgové nikdy na nic nezapomenou :-) Každý, kdo se chce naučit více o informatice a programování, se už teď může hlásit na jarní soustředění! Uzávěrka přihlášek je 15. dubna, tak ať to nezmeškáte.
  Též připomínáme, že svou šanci dostat se na soustředění můžete zvýšit řešením třetí série KSP-Z.

 • 11. listopadu 2017: Den otevřených dveří a Kalíšek

  Pokud přemýšlíte o studiu na Matfyzu, určitě nezapomeňte příští týden přijít na Den otevřených dveří. Je to snadná příležitost, jak poznat, co všechno Vám naše fakulta dokáže nabídnout. A že toho je spousta ;-) Organizátoři KSPčka nebudou chybět, rádi Vás uvidí na jednom z informačních stánků.
  Večer před DODem, 22. listopadu, Vás také zveme na další Kalíšek. Tentokrát v čajovně Na cestě od 19 hodin. Můžete přespat u některého organizátora a ráno rovnou vyrazit na DOD – jenom nám včas napište. Můžete využít i příslušnou událost na Facebooku nebo vlákno v našem fóru.

 • 5. listopadu 2017: Opravy seriálu

  Do zadání seriálu se nám vloudilo několik chyb ohledně fungování podmínek a příznaku carry. Opravili jsme je a navíc jsme vysvětlili simulátoru ARMu, že má umět instrukci dělení.

 • 2. listopadu 2017: Krutá Smršť Přednášek 2017

  Tak jako už dva minulé roky, i letos pro vás chystáme Krutou Smršť Přednášek, víkendovou akci plnou přednášení, nových postřehů i chvil s kamarády. Letošní ročník se uskuteční 1.-3. 12. v Nymburce. O tom, které přednášky naplní plánovaných 10 slotů, můžete rozhodnout hlasováním.

 • 29. října 2017: Posunutí termínu 30-1

  Jelikož vichřice naplánovala části republiky černou hodinku, posouváme termín odevzdání první série o dva dny, abyste při svíčce mohli přemýšlet nad úlohami :) Mimochodem, už funguje simulátor assembleru k seriálu.

 • 18. října 2017: Podzimní Kalíšek

  Stýská se ti po podzimním soustředění? Máš chmury ze zkracujících se podzimních dnů? Žádný strach, s šálkem lahodného čaje v ruce všechno zaženeme! Tradiční posezení účastníků, organizátorů a přátel KSP se bude konat 3. listopadu od 18.00 v čajovně Dharmasala. Moc se na vás všechny těšíme.
  Pro domlouvání společné dopravy apod. využijte vlákno na fóru, případně náš Facebook. Pokud byste potřebovali zařídit přespání do druhého dne, není problém, jen nám včas napište.

 • 18. října 2017: Zveřejnění úlohy 30-1-7 (seriál)

  Přinášíme vám úplně čerstvý první díl letošního seriálu! A protože nám jeho pečení trvalo déle, než obvykle, posunuli jsme termín pro jeho odevzdávání až na 13. listopadu 2017. Snad se vám povídáním o assemblerech podaří snadno prokousat!

 • 10. října 2017: Odevzdávání úlohy 30-Z1-4

  Omlouváme se za mírné zpoždění, zadání úlohy 30-Z1-4 jsme ujasnili v detailech a už ji lze odevzdávat v odevzdávátku. Doporučujeme nezapomenout na okrajové případy a přejeme hodně štěstí s řešením!

 • 8. října 2017: Materiály z Jarního KSP 2017

  JKSP2017 Po půl roce vám konečně přinášíme i materiály z již dávno proběhlého Jarního soustředění, můžete si je prohlédnout a zavzpomínat na stránce soustředění, kde naleznete třeba všechny šifry ze šifrovačky. Zpracování materiálů nám nějak zapadlo v seznamech úkolů, a proto jsme ho dotáhli a zveřejnili až teď, omlouváme se za to.

 • 6. října 2017: Oprava textu zadání 30-Z1-5

  Omlouváme se za chybu v zadání 30-Z1-5, kde jsme nejasně vysvětlili zadání. Z hromádek se vždy musí vzít všechny vrchní klády. Podívejte se na opravené zadání 30-Z1-5. Bez této podmínky je tato úloha o dost těžší, než bylo zamýšleno.

 • 4. října 2017: Podzimní soustředění KSP proběhlo

  SKSP2017 Proběhlo tradiční podzimní soustředění KSPčka odehrávající se v království bleskových kamenů. Na stránce soustředění si můžete prohlédnout fotky, videa a další materiály ke hrám, přejeme příjemné vzpomínání. A chystá se také posoustředkový Kalíšek, více informací o něm již brzy.

 • 30. května 2017: Posoustředkový Kalíšek

  Jak účastníci jarního soustředění, tak řešitelé i přátelé KSP jsou zváni na tradiční posezení v čajovně. Přijďte zavzpomínat na týden v Jeseníkách nebo se pobavit o končícím ročníku. Setkání proběhne v pátek 9. června od 18 hodin v čajovně Dharmasala.
  Těšíme se, na viděnou!

 • 29. března 2017: Posunutí termínu přihlašování na Jarní

  Abychom mohli na soustředění nalákat více účastníků, posunuli jsme datum, do kterého se můžete přihlašovat, na středu 5. dubna 2017. Doufáme, že toho využijete!

 • 17. února 2017: Jarní soustředění 2017

  Jarní soustředění Zima se venku drží ze všech sil, což ale orgům nebrání v přípravě dalšího soustředění pro začátečníky. Vítán je každý, kdo se chce naučit programovat, lépe řešit úlohy nebo zkrátka zjistit, o čem informatika vlastně je. Tentokrát od 29. dubna od 6. května 2017 poblíž Šumperku. Více informací se dozvíte v našem webovém letáku a také se můžete podívat, jak vypadala již proběhlá soustředka.

 • 19. prosince 2016: Noví garanti KSP-H

  Se zahájením dalšího roku se otěže garantování hlavní kategorie ujímají Katka Zákravská a Jirka Sejkora. Nechť do KSP-H přinesou novou sílu!

 • 25. listopadu 2016: Nápověda k 29-Z2-4

  Právě jsme zveřejnili záznam z přednášky o řešení úloh, která se odehrála na Dni otevřených dveří Matfyzu tuto středu. Zbystřit by měli hlavně řešitelé KSP-Z, protože jedna z ukazovaných úloh byla právě teoretická verze úlohy 29-Z2-4 Zuzka: Cesta tam a zase zpátky. Úloha je sice praktická a stále ji tak musíte naprogramovat, ale doufáme, že s touto nápovědou to pro vás již bude jednoduché. Těšíme se na vaše řešení!

 • 24. listopadu 2016: Rozvrh Smrště

  Zveřejnili jsme rozvrh přednášek, které můžete slyšet na Smršti, naší přednáškové víkendovce. Smršť proběhne 2.–4. prosince a přihlašování je otevřené až do začátku akce.

 • 23. listopadu 2016: Domácí kolo soutěže Kasiopea

  Kasiopea Dnes začalo domácí kolo soutěže v programování Kasiopea. Na vyřešení až 8 úloh máte čas do 4. prosince. Minimálně dvacet nejlepších postoupí do finále, které se bude konat v únoru v Praze. Tak neváhej a pojď řešit! Kde? Na kasiopea.matfyz.cz.

 • 16. listopadu 2016: Matfyzí DOD a předDODový KSP Kalíšek

  Matfyz Láká vás Matfyz? Chtěli byste zjistit více o studiu na něm? Nebo třeba něco o dalších akcích, které Matfyz pořádá? Máte kamarády, které by také mohlo zajímat KSPčko nebo Matfyz samotný? Tak právě pro vás a vaše kamarády tu zase po roce máme Den otevřených dveří Matfyzu. Přijďte se ve středu 23. listopadu podívat, KSPčko bude při tom, a tak určitě potkáte i nějaké známé tváře z řad organizátorů nebo ostatních účastníků.
  Večer před DODem se od 19 hodin bude konat klasický KSPácký Kalíšek, neboli posezení v čajovně. Tentokrát zavítáme do čajovny Pod stromem čajovým na Vinohradech. Jste srdečně zváni a pozvání šiřte dál mezi své podobně naladěné kamarády, rádi vás uvidíme a přespání do druhého dne jsme schopni také zařídit, ozvěte se nám.
  Pro více informací sledujte naše fórum nebo událost na Facebooku.

 • 3. listopadu 2016: Krutá Smršť Přednášek 2016

  Zveme vás na Krutou Smršť Přednášek 2016, druhý ročník naší přednáškové víkendovky. Letos proběhne 2.–4. prosince v Kralupech nad Vltavou. Za víkend vás čeká cca 10 (nejen) informatických přednášek podobných těm, jaké můžete slyšet na našich soustředěních. Navíc je to výborná příležitost potkat ostatní KSPáky. Hlasujte o přednáškách do pondělí 14.11.

 • 4. října 2016: Podzimní soustředění KSP proběhlo

  SKSP2016 Proběhlo tradiční podzimní soustředění KSPčka, tentokrát na slunných havajských ostrovech. Na stránce soustředění si můžete prohlédnout fotky, videa a další materiály ke hrám. Chystá se také posoustředkový Kalíšek, který proběhne v čajovně Dharmasala 14. 10. od 18 hodin.

 • 2. října 2016: Opendatovka 29-1-4 připravena k odevzdávání

  S koncem vysokoškolských prázdnin vám konečně přinášíme opendatovku 29-1-4. Úloze jsme zároveň posunuli termín odevzdání, a to na pondělní ráno 24. října, abyste měli dostatek času na vyladění programu. Hodně štěstí s řešením.

 • 16. června 2016: Fotky z JKSP2016

  JKSP2016 Kamenná univerzita konečně vydala ze svých útrob mimo ztracené reportérky i její foťák, a tak vám k již dříve zveřejněným videím, šifrám ze šifrovačky a dalším materiálům přinášíme ještě sbírku fotek. Vše naleznete na posoustředkové stránce jarního soustředění. Přejeme příjemné vzpomínání.

 • 9. června 2016: 28-5: Praktické úlohy zveřejněny a jejich termín prodloužen

  Konečně jsme zveřejnili praktické úlohy (CodExovkuopendatovku) z páté série.
  Za opožděné vydání se omlouváme, a proto jsme u obou úloh prodloužili termín jejich odevzdání o týden na ráno pondělí 20. června. Hodně zdaru do jejich řešení!

 • 11. května 2016: Termín Kalíšku vybrán

  Po započtení všech hlasů z anket vyhlašujeme Kalíšek na pátek 20. května od 19 hodin v čajovně Šamanka (blízko náměstí I. P. Pavlova). Nebojte se přijít i vy, kdo jste nehlasovali, rádi vás uvidíme.
  Pro společnou dopravu a další informace se můžete družit buď v příslušném tématu na fóru, nebo na našem Facebooku. Mimopražským účastníkům nabízíme jako vždy přespání u orgů na kolejích, pokud máte zájem, napište do fóra.

 • 5. května 2016: Květnový Kalíšek – vybíráme termín

  Po roce opět pořádáme Kalíšek, neformální posezení řešitelů a orgů KSP v některé z pražských čajoven. Vítáni jsou všichni, účastníci jarního soustředění rovněž – ti se už teď mohou těšit na fotografie.
  Rádi bychom Vás uviděli co nejvíce, a proto prosíme, abyste nám dali vědět, kdy máte na konci května čas. To můžete provést v našem webovém plánovátku. Rovněž jsme spustili anketu na naší facebookové stránce, jen prosíme, abyste hlasovali jen jedním kanálem.

 • 24. dubna 2016: Prodloužení 4. série KSP-H o týden

  Termín odeslání 4. série jsme se rozhodli posunout o týden do budoucnosti. Chceme totiž dát šanci účastníkům právě proběhlého jarního soustředění, kteří o hlavní kategorii projevili velký zájem.

 • 14. dubna 2016: Záznamy ze Smrště

  Zveřejnili jsme záznamy přednášek z Kruté Smrště Přednášek.

 • 31. března 2016: Opraveno bodování open-data úloh

  Do bodování open-data úloh v hlavní kategorii se vloudila chyba, která způsobila, že se body nepřepočítávaly podle zkušeností účastníků. Body ve 28. ročníku jsme nyní přepočítali, do uzavřeného 27. ročníku už nebudeme zasahovat. Omlouváme se za zmatky.

 • 14. ledna 2016: Odevzdávání 3. série

  Už můžete odevzdávat řešení všech úloh 3. série včetně praktických.

 • 13. ledna 2016: Jarní soustředění 2016

  JKSP2016 Na vědomost se dává, že i letos proběhne jarní soustředění, které je určené především pro začátečníky a ty, kteří se s informatikou ještě nesetkali. Tento rok proběhne 16. až 23. dubna kousek od Jindřichova Hradce na Třeboňsku.
  Více informací najdeš v našem webovém letáku. Již nyní se můžeš přihlásit a neboj se pozvat i své kamarády!

 • 15. prosince 2015: Fotky z SKSP2015

  SKSP2015 Antické městečko se již skoro začíná ukládat k zimnímu spánku a my vám konečně přinášíme fotky ze soustředění. K již dříve zveřejněným videím, materiálům k noční hře a dalším tak přibyla ještě obsáhlá sbírka fotek. Vše naleznete na posoustředkové stránce podzimního soustředění. Přejeme příjemné vzpomínání.

 • 29. listopadu 2015: Nová výsledková listina první série

  Do výsledkové listiny 28-1 jsme zapomněli zahrnout CodExovou úlohu 28-1-4 Bourání komínu II. Body jsme doplnili a opravenou výsledkovou listinu vystavili, s papírovou verzí bohužel už nic nezmůžeme. Za zmatek se omlouváme a děkujeme Jiřímu Sejkorovi za upozornění.

 • 24. listopadu 2015: Soutěž Kasiopea v novém

  Začíná zima a s ní se vrací soutěž Kasiopea ve své zcela nové podobě! Bude mít dvě kola a bude se v ní bojovat o medaile a další ceny. Registrační formulář spolu s dalšími informacemi nyní můžete najít na jejích nových stránkách.

 • 3. listopadu 2015: Matfyzí DOD a předDODový KSP Kalíšek

  MFF Chtěli byste potkat spoustu známých tváří, které jste už nějakou dobu neviděli? Máte kamarády, které by také mohlo zajímat KSPčko? Chystáte se jít studovat na Matfyz a chcete vědět víc? Pokud jste alespoň na některou z otázek odpověděli „Ano“, přijďte se ve čtvrtek 26. listopadu podívat na Den otevřených dveří Matfyzu. KSPčko bude při tom, a tak určitě potkáte i nějaké známé tváře.
  Večer před DODem se od 19 hodin bude konat klasický KSPácký Kalíšek, neboli posezení v čajovně Na cestě, přespání jsme schopni zařídit. Jste srdečně zváni a pozvání šiřte dál mezi své podobně naladěné kamarády, rádi vás uvidíme.
  Pro více informací sledujte naše fórum nebo událost na Facebooku.

 • 3. listopadu 2015: Krutá Smršť Přednášek

  Zveme vás na Krutou Smršť Přednášek, přednáškovou víkendovku, která proběhne 4.–6. prosince. Za víkend vás čeká cca 10 (nejen) informatických přednášek podobných těm, jaké můžete slyšet na našich soustředěních. Navíc je to výborná příležitost potkat ostatní KSPáky. Nabídku přednášek s možností hlasování zveřejníme ve čtvrtek 5. 11. Přihlásit se může kdokoli, tak neváhejte!

 • 26. října 2015: Termín 1. série: Prodloužení o 2 dny

  Včera ve večerních hodinách vypadlo napájení v budově Matfyzu, kde je umístěný server, na kterém běží náš web. Napájení a běh serveru se povedlo obnovit až dneska ráno. Protože si uvědomujeme, že mnoho z vás nemuselo stihnout odevzdat vyřešené úlohy, rozhodli jsme se termín první série posunout o 2 dny na středečních 8h ráno. Omlouváme se za způsobené komplikace.

 • 20. října 2015: Termín 1. série: pozor na CodEx

  Blíží se termín první série hlavní kategorie a my při té příležitosti chceme zejména ostřílené řešitele upozornit, že CodExovka má od letoška shodný termín s ostatními úlohami. I CodExovku je tedy nutné odevzdat do 8 hodin ráno v pondělí 26. října.

 • 15. října 2015: Seminář strojového učení pro středoškoláky

  Ať už jste se začetli do prvního dílu letošního seriálu o evolučních algoritmech, nebo vás zaujala umělá inteligence jinde, přijďte se jí věnovat na Matfyz už při studiu střední školy! V listopadu začíná (prezenční) seminář strojového učení určený právě vám. Předchozí znalosti umělé inteligence ani programování nejsou požadovány, potřeba je jen mít hodinu a půl volného času každý týden.

 • 26. září 2015: SIS party

  Opět pořádáme tradiční SIS party, kde se řešitelé (nejen) čerstvě nastupující na Matfyz mohou poradit s organizátory i spoluřešiteli o radostech a strastech matfyzáckého studia. Bude se konat ve středu 30.9. od 22:30 na pokoji B614 trojských kolejí. Zdrbneme předměty i učitele, poradíme se sestavováním rozvrhu, vyvrátíme mnoho mýtů o studiu a zkusíme si o půlnoci (kdy začíná volný zápis) ulovit místa na těch nejlepších cvičeních. Notebooky (se zdrojem) a hrnečky s sebou.

 • 8. září 2015: Základní kurz programování

  Na webu KSP jsme právě rozběhli Základní kurz programování. Nahradil starobylou Programátorskou džungli, v jejíž hlubinách zabloudil nejeden zkušený KSPák.

 • 5. září 2015: Vítejte ve 28. ročníku

  Zadání první série 28. ročníku je už nějaký čas online. Dnes přibyly materiály k seriálu o evolučních algoritmech a odevzdávání všech úloh. Připravena je i začátečnická kategorie. Těšíme se na vaše řešení!

 • 9. června 2015: Fotky a materiály z JKSP2015

  JKSP2015 Konečně vám ze světa parních stíhaček a Sherlocka Holmese, zkrátka z Jarního soustředění, přinášíme utříděné fotky, šifry ze šifrovačky i zpracovaná videa. Společně s několika dalšími materiály a s adresářem účastníků najdete vše na stránce jarního soustředění.
  Přejeme příjemné vzpomínání.

 • 15. května 2015: Posoustředkový Kalíšek k JKSP 2015

  Jak účastníci jarního soustředění, tak řešitelé i přátelé KSP jsou zváni na tradiční posezení v čajovně. Přijďte zavzpomínat na týden u Blanska nebo se pobavit o proběhlém ročníku. Setkání proběhne v pátek 29. května od 18 hodin v čajovně Ve věži, blízko Letenského náměstí. Pokud chcete přijít, můžete se přidat do události na Facebooku, případně napsat do našeho fóra.

 • 9. května 2015: Posun termínu odeslání 5. série hlavní kategorie

  Rozhodli jsme se termín odeslání 5. série posunout o dva týdny dál. Odeslání papírové verze zadání včetně vzorových řešení úloh ze 4. série se nám totiž protáhlo, za což se řešitelům omlouváme. Doufáme, že nám díky posunutí termínu dojde více vašich řešení.

 • 14. března 2015: Kasiopea 2015

  Dámy a pánové, hrošice a hroši! O víkendu 21.–22. 3. proběhne online programátorská soutěž Kasiopea 2015. Úlohy budou šťavnaté a ceny velkolepé! Bližší informace najdete na stránce soutěže. Upozorňujeme, že oproti minulým rokům letos nebude povolen jazyk C#.

 • 1. března 2015: Jarní soustředění 2015

  JKSP2015 Již podesáté pořádá KSP Jarní soustředění, určené především pro začátečníky a ty, kteří ještě netuší, jak zajímavým oborem je informatika – tento rok v Obůrce u Blanska, blízko Moravského krasu. Zkušenější řešitelé, nebojte se pozvat své kamarády!
  Více informací naleznete na našem webovém letáku, stejně tak se můžete rovnou přihlásit.

 • 3. prosince 2014: Záznam z přednášky o řešení úlohy 27-Z2-4

  Na Dni otevřených dveří minulý týden jsme pověděli teoretickou část řešení úlohy 27-Z2-4 Hořící auto. Abychom neznevýhodnili řešitele, kteří na DODu být nemohli, přinášíme vám záznam této přednášky. Doufáme, že s touto nápovědou bude již samotné naprogramování úlohy snadné.

 • 20. listopadu 2014: Matfyzí DOD a KSP Kalíšek

  MFF Chystáte se příští (či nějaký další) rok jít studovat na Matfyz a chcete více informací? Chtěli byste potkat spoustu známých tváří, které jste už nějakou dobu neviděli? Máte kamarády, které by také mohlo zajímat KSPčko? Pokud jste alespoň na některou z otázek odpovědli „Ano“, přijďte se podívat na Den otevřených dveří Matfyzu. KSPčko bude při tom, a tak určitě potkáte i nějaké známé tváře.
  Večer před DODem se od 18 h bude konat klasické KSPácké posezení v čajovně neboli Kalíšek, tradičně v čajovně Na cestě. Jste srdečně zváni a pozvání volně šiřte dál, mezi své podobně naladěné kamarády. Rádi vás uvidíme.

 • 17. listopadu 2014: Prodloužení termínu 27-Z1 kvůli státnímu svátku

  Protože na pondělí 17. listopadu připadá státní svátek a spousta řešitelů tak mohla odjet pryč na prodloužený víkend, rozhodli jsme se prodloužit termín 27-Z1 o jeden den na ráno úterý 18. listopadu. Doufáme, že nám díky tomu přijde více vašich řešení.

 • 10. listopadu 2014: Fotky z SKSP2014

  SKSP2014 UFRS Backspace se úspěšně vrátila na Zemi i se zachráněným Jacobem. Konečně jsme také našli čas i k tomu, abychom zveřejnili fotky z této výpravy. K již dříve zveřejněným videím, materiálům k noční hře a šifrovačce tak přibyla ještě obsáhlá sbírka fotek. Vše naleznete na posoustředkové stránce podzimního soustředění. Přejeme příjemné vzpomínání.

 • 7. listopadu 2014: Praktické úlohy 27-2 a novinky v Encyklopedii

  Obě praktické úlohy z druhé série je už možné odevzdávat. Formát vstupu a výstupu úlohy 27-2-5 najdete ve webové verzi zadání. Navíc v Encyklopedii přibyly nové články o načítání vstupu.

 • 22. října 2014: Chyba v úloze 27-1-4

  Zpravodajství z kanálů – stydíme se a omlouváme, měli jsme v úloze Head-up displej chybu, kvůli které vám nemusela být správná řešení uznána. Proto jsme se rozhodli umožnit její odevzdávání až do 3.11. 8:00. Detaily se objeví na fóru.

 • 5. října 2014: Nové odevzdávátko

  V hlavní kategorii KSP jsme zprovoznili nové odevzdávátko, které už znáte z KSP-Z. Tím pádem je konečně možné odevzdávat i praktickou úlohu 27-1-4. Za zpoždění se omlouváme.

 • 29. září 2014: SIS party II

  Zveme vás na již druhý ročník SIS party – akce pořádané pro řešitele KSP (nejen) čerstvě nastupující na Matfyz. Pokud se chcete poradit s organizátory i ostatními účastníky o předmětech, vyučujících, rozvrhu a dalších radostech a starostech matfyzáckého života, přijďte v úterý 30. září od 18:30 do posluchárny T9trojské budově matfyzu (správnou budovu poznáte podle velkého písmene T nad vchodem). Sraz pro jdoucí z koleje je 18:25 před vchodem do budovy B. Doporučené vybavení: notebook, hrneček.

 • 24. července 2014: Letní nadílka

  Uprostřed léta vám nabízíme (konečně!) vzorová řešení a výsledkové listiny 5. série a 4. začátečnické série. A nádavkem také první sérii příštího ročníku v klasické i začátečnícké verzi. Pěkné prázdniny v hroší společnosti!

 • 13. června 2014: Sraz KSP v čajovně

  Srdečně zveme všechny příznivce KSP na letošní posoustředkový sraz. Proběhne 20. 6. od 19:00 v čajovně Na cestě. Rádi Tě tam uvidíme! Po srazu není problém přespat u organizátorů na koleji, detaily domluvíme na místě. Kdo plánuje dorazit, můžeš zjistit na Facebooku.

 • 25. května 2014: Fotky a materiály z JKSP2014

  JKSP2014 Týden po konci pirátského soustředění vám přinášíme utříděné fotky, šifry ze šifrovačky i zpracovaná videa. Společně s materiály z některých přednášek a s adresářem účastníků najdete vše na stránce jarního soustředění. Přejeme příjemné vzpomínání.

 • 18. dubna 2014: Šifrovačky Po škole a Budějovické Želvování

  Zajímají-li Tě šifrovačky, již za měsíc proběhne 4. ročník Budějovického Želvování. Dále mezi 13. a 14. červnem proběhne v Praze hra Po škole. Obě z nich jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

 • 15. dubna 2014: Posun termínu pro přihlašování na JKSP 2014

  Povedlo se nám stanovit původní termín konce přihlašování v době Velikonoc. Po zvážení tedy posunujeme termín pro přihlašování na Jarní soustředění až na úterý 22. dubna. Hezké Velikonoce!

 • 7. dubna 2014: Posun termínu odevzdání 5. série

  Rozhodli jsme se termín odevzdání 5. série posunout o týden dál, aby se i nováčci po jarním soustředění mohli zapojit do řešení poslední série hlavní kategorie. Nový termín odevzdání je tak do pondělí 26. května.

 • 20. března 2014: Jarní soustředění 2014

  JKSP2014 Jako každý rok pořádáme i letos jarní soustředění určené především pro začátečníky. Přípravy jsou v plném proudu! Soustředění proběhne ve dnech 10. až 17. května kousek od Rumburka a již nyní se můžeš přihlásit.
  Vřele doporučujeme, aby ses pokusil řešit úlohy KSP-Z. V případě převahy počtu přihlášek nad kapacitou soustředění může takovýto pokus (byť jen částečně úspěšný) výrazně zvýšit šance na přijetí.

 • 9. března 2014: Kasiopea 2014 již tento měsíc

  Porovnejte své algoritmicko-programátorské síly s ostatními středoškoláky a zapojte se do boje o věcné ceny. Pořádáme již třetí ročník online soutěže Kasiopea.
  Soutěž proběhne o víkendu 22. až 23. března, kdy s úderem sobotního poledne bude uvolněna směsice úloh. Všechny úlohy budou praktické, vyžadován po vás bude jen a právě odladěný zdrojový kód.

 • 3. prosince 2013: Putovní přednášky

  Také letos se organizátoři KSP rozjedou po středních školách a budou přednášet na různá informatická témata. Přijďte se také podívat.

 • 28. listopadu 2013: KSP pro začátečníky

  Pokud vám klasické KSP přijde moc těžké, ale přesto byste se rádi o programování něco dozvěděli, nabízíme vám zbrusu novou začátečnickou kategorii KSP.

 • 20. listopadu 2013: DOD na MFF UK a předDODový sraz KSP

  Přijď se přesvědčit, že na studium na Matfyzu máš a že Tě hodně naučí! Zveme Tě na Den otevřených dveří (DOD) na MFF UK, který se uskuteční 28. listopadu. Dozvíš se spoustu informací o studiu informatiky, matiky i fyziky na Matfyzu.

  Zároveň Tě zveme na již tradiční KSPácký sraz, který se uskuteční večer 27. listopadu v některé z pražských čajoven! Takže pokud chceš vyzpovídat přímo nás, studenty matfyzu, potkat se s ostatními řešiteli nebo se jen dobře pobavit, jsi vítán. Po srazu můžeš přespat u někoho z nás na kolejích a ráno dorazit na DOD mezi prvními. :-) Podrobnější informace o srazu se brzy objeví na našem fóru.

 • 28. září 2013: KSPácká SIS party

  Všechny řešitele, kteří letos nastupují na matfyz, zveme na KSPáckou SIS party: malé neformální posezení nad rozvrhem a diskusi s organizátory o studiu na MFF. Pokud nemáte jasno v tom, co všechno si zapsat, podle čeho vybírat cvičící, jak optimalizovat rozvrh, chtěli byste vědět, co na matfyzu kouše a jak se s tím úspěšně poprat či vás od malička sužují jakékoli jiné studijní otázky, určitě přijďte. Pokud v tom jasno máte, přijďte taky a můžete se podělit s ostatními... nebo si z nás jen dělat legraci. Čekáme vás v pondělí 30.9. od 20:00 na B 614. Doporučené vybavení: notebook, alespoň jeden ethernetový kabel (pokud můžete, vezměte víc) a hrneček.

 • 25. září 2013: Fotky a materiály z podzimního soustředění

  Necelých 10 dní po konci soustředka vám přinášíme utříděné fotky, zpracovaná videa, adresář a materiály z velké noční hry. Vše najdete na stránce podzimního soustředění. Přejeme příjemné vzpomínání.

 • 22. září 2013: CodEx opět funguje

  CodEx se přestěhoval na nové, sušší servery a opět vám je k dispozici, včetně praktické úlohy z 1. série. Pokud něco nefunguje, křičte.

 • 3. srpna 2013: CodEx mimo provoz

  Náš CodExový server je aktuálně mimo provoz, jelikož při jednom lijáku na konci července do serverovny zatekla voda a CodExové servery koupel nepřežily. Do konce září by se nám mělo podařit CodEx zprovoznit a chybějící účty pozakládat. Až bude hotovo, dáme vědět. Do té doby prosíme nepanikařte a mějte s námi strpení. Díky!

 • 9. července 2013: Prázdninový Kalíšek

  Smutníš, že pětadvacátý ročník skončil a do soustředka je daleko? Pojď smutnit s námi! Sejdeme se v pondělí 15. července v 19 hodin v čajovém klubu Duhovka. Všichni přátelé KSP jsou vítáni.
  Předkalíškové družení s ostatními může probíhat například na našem fóru (doporučujeme) nebo na Facebooku.
  Na viděnou na Kalíšku!

 • 28. května 2013: Velký KSP sraz: čajovna

  Páteční velký sraz začne okolo sedmé v čajovně Na cestě. Nejkratší cestu k ní najdete snadno pomocí Dijkstrova algoritmu na mapě Prahy. Pokud nevíte, o co jde, volejte třeba Kájovi (777 285 882) nebo Pauliemu (728 104 891), případně Uááá!
  Těšíme se!

 • 21. května 2013: Velký KSP sraz

  Máme tu pro vás slibovaný velký KSP sraz! Uskuteční se 31. 5. a bude to opravdu jízda. Takže tam určitě nesmíš chybět!
  Kolem sedmé večer začneme v čajovně a pak později večer se přesuneme na kolej, kde nabízíme přespání u nás na pokojích. Můžeme si třeba zahrát nějaké deskovky a tak…
  Na další den pak něco vymyslíme, možností je spousta. Ještě váháš? Chyba!
  Můžeš se přidat na událost na facebooku. nebo nám napsat na fóru. Anebo jen přijít bez ohlášení, ale budeme rádi, když budeme mít odhad na to, kolik vás tak dorazí. :-)

 • 6. května 2013: Čajovna před návštěvou ZOO

  V souvislosti se středeční návštěvou zoologické zahrady pořádáme v předvečer (tedy v úterý 7. května) sraz v čajovně. Zváni jsou na něj všichni přátelé KSP, mimopražským můžeme zajistit přespání do středy (v takovém případě se hlaste na fóru).
  Půjdeme do Čajovny ve věži u Letenského náměstí a začátek bude v 19:00. Kdybyste čajovnu nemohli najít, volejte Jirkovi (732 375 616).

 • 21. dubna 2013: Návštěva ZOO

  Před nedávnem byly otevřeny nové pavilony hrochů a slonů v pražské zoologické zahradě. Pojďme je společně navštívit! Sraz je 8. května, 9:30 před hlavním vchodem do ZOO (konečná autobusu č. 112).

 • 6. dubna 2013: Kasiopea 2013 uzavřena

  Dneska jsme s mírným zpožděním, za které se vám omlouváme, zveřejnili vzorové řešení a finální výsledkovou listinu soutěže Kasiopea 2013. Zadání, řešení i vzorové programy jsou nyní k dispozici na její stránce.

 • 4. března 2013: Jarní soustředění 2013

  Také letos KSP uspořádá jarní soustředění určené především začínajícím řešitelům, a to od 20. do 26. dubna. Jako tradičně budeme brát i ty, kteří nás ještě neřešili, tak neváhejte a pozvěte své kamarády!
  Již nyní se můžete přihlásit na našem webu.

 • 2. března 2013: Kasiopea 2013 je tady!

  Pojďte ověřit svou dovednost ve psaní algoritmů a porovnat své síly s ostatními. Je tady druhý ročník soutěže Kasiopea. Soutěžit se bude o pěkné ceny, které vyhrají nejen ti nejlepší.
  Nezapomeňte říct i všem svým kamarádům programátorům. Pozvat je můžete třeba přes naši událost na Facebooku. :-)

 • 29. prosince 2012: Řešitelské profily

  KSP si pro své drahé řešitele připravilo vánoční dárek (doufáme, že nám odpustíte, když jej dostanete o 11,8 měsíců dříve). Na našem webu nyní můžete pohodlně sledovat své i cizí řešitelské úspěchy pomocí nových Řešitelských profilů. Stačí kliknout na odkaz Můj profil nebo na jméno libovolného řešitele v nedávných výsledkovkách.
  Napadne-li vás, jak bychom mohli profily udělat ještě úžasnější, určitě se nám ozvěte na našem fóru nebo Facebooku.
  Přejeme všem šťastný [Nn]ový rok.

 • 24. listopadu 2012: Fyziklání online

  Fyzikální korespondenční seminář vás zve k účasti na druhém ročníku mezinárodní soutěže v počítání fyzikálních příkladů – Fyziklání online. Soutěž je připravená zejména pro týmy středoškoláků, ale může se účastnit, kdokoliv bude mít zájem (vysokoškoláci, učitelé fyziky, …). Probíhat bude přes internet ve čtvrtek 6. 12. 2012 od 17:00 do 20:00. Přihlásit tým je potřeba nejméně den předem.

 • 19. listopadu 2012: Den otevřených dveří 2012 na Matfyze

  Příští čtvrtek 29. 11. se na MFF UK koná Den otevřených dveří a KSP na něm opět nebude chybět. Rádi tam naše stávající i nové řešitele uvidíme. Vezměte tedy své spolužáky a kamarády s podobnými zájmy a přijďte se na nás podívat a dozvědět se něco více o studiu!
  Připomínáme také, že v předvečer DODu proběhne náš tradiční Kalíšek. Více informací v jedné z našich předchozích novinek.

 • 19. listopadu 2012: Posun termínu odeslání 2. série

  Rozhodli jsme se termín odeslání 2. série posunout o týden dál. Odeslání papírové verze zadání včetně vzorových řešení úloh z 1. série se nám totiž protáhlo, za což se řešitelům omlouváme. Doufáme, že nám díky posunutí termínu dojde více vašich řešení.

 • 5. listopadu 2012: DOD Kalíšek 2012

  Je to tu! Blíží se Den otevřených dveří na Matfyzu a s ním i náš tradiční Kalíšek. Ten se uskuteční ve středu 28. 11. večer v některé pražské čajovně. Tak si koukej do diáře poznamenat, že tam máš přijít. Cože? Ty nemáš diář? Tak to si ho koukej hned založit!
  Pak ze středy na čtvrtek můžeš přenocovat u někoho z nás na koleji a ráno vystartovat na Den otevřených dveří hned mezi prvními. Další informace, například o přesném místě a času, budeme průběžně zveřejňovat na našem fóru a na Facebooku.

 • 19. října 2012: Putovní přednášky

  Organizátoři KSP chystají sérii Putovních přednášek po různých městech v republice. První přednášky proběhnou již za dva týdny, 1. listopadu, v Brně na "Jarošce". Jihomoravští řešitelé jsou srdečně zváni.

 • 12. října 2012: Fotky a materiály z podzimního soustředění

  Na stránce podzimního soustředění přibyly fotky, videa a šifry ze soustředění. Přejeme příjemné vzpomínání.

 • 12. října 2012: KSP nabízí psací komplet

  Pro letošní ročník jsme se rozhodli každého řešitele, který si v každé sérii vyslouží alespoň 5 bodů, obdarovat KSP propiskou, blokem a tužkou. A to se vyplatí!
  Navíc každému, kdo z první série z každé úlohy dostane alespoň 2b, pošleme čokoládu. Tak s chutí do toho a půl je hotovo. ;-)

 • 2. října 2012: KSP sraz v Praze

  V pátek 12. 10. proběhne KSP sraz v Praze. Zváni jsou všichni, kdo čtou tuto zprávu a mají s naším seminářem něco společného. Sraz začne už odpoledne, někde venku. Večer budeme pokračovat v čajovně a na závěr nabízíme možnost přespání u nás na kolejích. Další a přesnější informace budou postupně dodávány na naše fórum. Těšíme se a na viděnou. ;-)

 • 5. září 2012: Opravy v zadání 25-1

  Po vydání webové verze zadání jsme ve spolupráci s řešiteli postupně objevili a opravili několik chyb. Pokud jste si zadání stáhli, vytiskli, případně ho už vytištěné dostali poštou, opravte si prosím následující:
  • Řazení hradní stráže: V příkladu jsme prohodili dvě čísla vojáků.
  • Útěk: V letáku jsme opravili limity, v CodExu detaily vstupu a výstupu.

 • 29. srpna 2012: Zrušení nulté série 25. ročníku

  Ačkoliv jsme slibovali, že stejně jako loni připravíme nultou sérii, nakonec se nám nepodařilo sehnat dostatek sil k její realizaci. Konec akademického roku byl velmi hektický a o prázdninách máme stejně jako mnozí z vás předem domluvenou spoustu vlastního programu. Omlouváme se za plané sliby a doufáme, že v tomto ročníku budeme stíhat lépe.

 • 3. července 2012: Ukončení 24. ročníku

  Právě jsme vystavili autorská řešení 5. série a výsledkovou listinu celého 24. ročníku. Gratulujeme všem řešitelům a s některými z vás se uvidíme na Podzimním soustředění. Současně bychom vás chtěli poprosit o vyplnění ankety o 24. ročníku, pomůžete nám tím v přípravě dalších ročníků. Díky!

 • 31. května 2012: Sraz v Plzni

  V sobotu 9. 6. se uskuteční sraz KSP v Plzni. Zván je každý, kdo má se seminářem něco společného. Detaily srazu a další dění kolem můžete sledovat na našem fóru nebo na Facebooku.

 • 25. května 2012: Fotky a materiály z jarního soustředění

  Vystavili jsme na stránku jarního soustředění fotky, videa, šifry a další materiály ze soustředění. Přejeme příjemné vzpomínání. :)

 • 22. května 2012: Květnový Kalíšek

  Ano! Po dělší pauze opět pořádáme tradiční KSPácký Kalíšek s přáteli. Uskuteční se v pátek 25. 5. od 18:00 v čajovně Na Cestě. Pozván je každý, kdo čte tuto zprávu a má chuť se s námi sejít. Jinými slovy, jsi na něj zván(a) i Ty. ;-)

 • 21. května 2012: Oprava zadání 24-4-2

  Ačkoliv je na to dost pozdě, opravili jsme zadání úlohy 24-4-2: Sledování exponátů. Původní verze zadání říkala, že jsou známy jen souřadnice vrcholů mnohoúhelníka a poloha exponátu; takto zadaný vstup by ale byl nejednoznačný a úloha by se stala nehezky chlupatou. To jsme původně neměli v úmyslu, čemuž odpovídá i vzorové řešení. Za chybu se omlouváme. Většina z vás náš úmysl uhodla a doplnili jste si (někdy jenom tiše) další předpoklad o vstupu, ačkoliv zadání říkalo, že žádnou další informaci k dispozici nemáte. Poděkování za upozornění na chybu patří Bohumilu Mravencovi, kterému se poprávu nezdála oprava jeho řešení a zaprotestoval na fóru. Díky!

 • 17. května 2012: Letní ŠMF 2012

  Dovolte nám pozvat vás na soustředění Letní škola matematiky a fyziky, trošku podobné soustředěním, která znáte, ale s trochu jiným zaměřením přednášek i her. Těšit se můžete třeba na aktivity charakteru akčně-sportovního, společensky-tanečního i strategicky-přemýšlecího; to vše v partě skvělých spoluúčastníků a organizátorů. Neváhejte a přihlaste se, uzávěrka je 28. května a volná místa docházejí!

 • 16. května 2012: Posun termínu odeslání 5. série

  Rozhodli jsme se termín odeslání 5. série posunout o týden dál. Odeslání papírové verze zadání se nám totiž protáhlo, za což se řešitelům omlouváme. Snad nám díky posunutí termínu dojde více vašich řešení. :-)

 • 10. května 2012: Fyziklání online

  31. 5. 2012 pořádá FYKOS první ročník nové týmové soutěže Fyziklání online. Cílem je během tří hodin získat co nejvíce bodů řešením fyzikálních úloh. Vše poběží přes internet. Registrace probíhá na stránce http://online.fyziklani.cz/, kde je také více informací.

 • 19. dubna 2012: Budějovické Želvování 2012

  V Českých Budějovicích se bude 9. června konat druhý ročník šifrovací hry Budějovické Želvování. Hra bude probíhat jen ve dne a šifry jsou určeny i pro začátečníky, takže jde o ideální příležitost, jak si vyzkoušet šifrovačku. Jste zváni!

 • 14. dubna 2012: Fotky a materiály ze soustředění 2011

  Po mnoha strastech se můžeme konečně společně podívat na rozvrh a roztříděné, okomentované fotky z loňského jarního a loňského podzimního soustředění. K podzimnímu jsme vystavili i povídání o jazyce pyramidy od Filipa Štědronského. Díky za sepsání, díky všem za účast!

 • 25. března 2012: Jarní soustředění 2012

  Spustili jsme přihlašování na jarní soustředění. Pokud se chceš dozvědět něco o základech informatiky a zároveň zažít spoustu zábavy s organizátory, rozhodně přijeď. Budeme rádi i pokud pozveš své kamarády.

 • 16. března 2012: Kasiopea 2012

  Máme pro Tebe skvělou zprávu. Letos premiérově budeme pořádat online soutěž v programování jménem Kasiopea. Bude probíhat o víkendu 24. až 25. března. Více informací o soutěži se můžeš dočíst na stránce soutěže.

 • 13. března 2012: Oprava výsledkové listiny 3. série

  Ve výsledkové listině letošní 3. série řádili šotci a vynechali body za 1. úlohu. Přijměte prosím omluvu a opravenou výsledkovou listinu.

 • 26. února 2012: INTERSOB 2012

  Jaro už je za dveřmi a s ním i 6. ročník celodenní interdisciplinární soutěže INTERSOB, která je určena pro 2-4členné týmy zvídavých středoškoláků. Letos se INTERSOB koná v sobotu 24. 3. a v rámci hry se zaručeně proběhneš po celém Brně.
  Máš smysl pro nesmysly? Máš v sobě jiskru?
  Pak tedy neváhej a přihlas svůj tým!

 • 29. ledna 2012: Zimní ŠMF 2012

  Blíží se termín uzávěrky přihlášek na Zimní školu matematiky a fyziky 2012 a ještě zbývají volná místa. Nepropásněte šanci prožít týden zábavy, her, přemýšlení a aktivního odpočinku se skvělými organizátory i účastníky. Nemálo ze současných orgů KSP na ŠMF bylo, můžeme jen doporučit.

 • 21. prosince 2011: Video Řešitel - příběh jedné série

  Na letošním dni otevřených dveří MFF UK jste měli možnost zhlédnout propagační video naší vlastní výroby. Pokud vás zaujalo a chtěli byste si ho prohlédnout znovu, stáhnout nebo se víc dozvědět o okolnostech jeho vzniku, právě pro vás o něm vznikla stránka na našem webu. KSP naděluje v drobném předstihu. Veselé Vánoce!

 • 20. prosince 2011: Oprava termínu praktické úlohy 24-2

  Neočekávané sloučení dvou paralelních vesmírů způsobilo, že termín CodExové úlohy 2. série byl různý v zadání na webu a v CodExu. Prodloužili jsme tedy termín praktické úlohy do středy 21. 12., 8:00. Za chybu se omlouváme.

 • 24. listopadu 2011: Den otevřených dveří a Kalíšek

  Příští čtvrtek 1. 12. je na MFF UK Den otevřených dveří a KSP na něm opět nebude chybět! Uvažujete, jestli přijedete? Máme pro vás ještě jednu perličku - večer před ním, to jest ve středu od 19:00, se v čajovně koná další Kalíšek s přáteli! Přijeďte o den dříve, rádi vám zajistíme teplé místo k přespání na koleji.

 • 25. října 2011: Výsledky 0. série

  S nestoudným zpožděním jsme zveřejnili výsledkovou listinu 0. série spolu s vizualizacemi některých zajímavých řešení, která nám došla. Gratulujeme Filipovi Hláskovi k vítězství a Jirkovi Eichlerovi k 1. místu :-)

 • 13. července 2011: Ročník 24 otevřen

  Už se můžete přihlašovat do 24. ročníku a odevzdávat úlohy 1. série.

 • 2. července 2011: Prázdninová nadílka

  Výprodej skladu úloh a vzorových řešení! Vše za jedenapůl darma! Ke stažení jsou vzorová řešení 5. série, zadání 1. série (obojí jen v PDF, verze v HTML se brzy objeví) a nečekaný dárek navíc: prázdninová nultá série. Papírově rozesíláme v pondělí včetně pozvánek na soustředění. Pěkné prázdniny!

 • 17. června 2011: Odpuštění přijímaček

  Přidali jsme do výsledkové listiny třetí barvu (olivovou), která označuje řešitele, kteří získali alespoň polovinu bodů, co získat mohli. Díky skvělým argumentačním schopnostem OVVP a SKASu můžeme takto označeným řešitelům slíbit, že jim budou od příštího roku odpouštěny přijímací zkoušky na MFF.

 • 12. června 2011: Výsledková listina 23. ročníku

  ... je zveřejněna. Gratulujeme Jakubu Zíkovi, Vojtěchu Hlávkovi a Lukáši Folwarcznému, kteří se pro tento rok stali Králi KSP a mohou si přát nějakou hezkou knížku. Prvním třiceti (a několika dalším, z vašeho pohledu náhodně vybraným, z našeho hlediska promyšleně zvoleným) účastníkům pošleme pozvánku na Podzimní soustředění, které pravděpodobně začne 10. září.

 • 30. května 2011: Kalíšek bude ve středu 1. června

  Bude ve středu 1. června, od sedmi hodin v čajovně Na cestě. Těšíme se!

 • 25. května 2011: Posousový Kalíšek

  Další schůzka nad čajem láká především účastníky proběhlého úžasného Jarního soustředění. Bude někde v Praze, někdy příští týden a my se ptáme: který den chcete, aby se konala? Hlasování uzavřeme v sobotu.

 • 24. května 2011: Anketa

  Vybízíme řešitele 23. ročníku, aby vyplnili anketu, která nám pomůže v další přípravě Semináře.

 • 27. dubna 2011: Další Kalíšek

  Chystáme další čajový Kalíšek! Pozvali jsme spoustu bývalých orgů, takže můžete poznat nové zestárlé tváře. Přijďte, přijeďte! Řešitele vídáme moc rádi.

 • 24. dubna 2011: CodExová úloha připravena

  Praktická úloha měla pár dnů zpoždění, ale už je připravena. Trochu jsme snížili limity na počet bodů. Hodně štěstí do poslední série!

 • 23. dubna 2011: Kuchařka o těžkých problémech

  Třetí z nových kuchařek 23. ročníku se zabývá základy teorie složitosti.

 • 20. března 2011: Kalíšek

  Chystáme další Kalíšek (KSPácký sraz). Bude tentokrát v úterý 29. března.

 • 7. března 2011: Toková kuchařka

  Všimli jste si nové kuchařky o tocích v grafech?

 • 26. ledna 2011: Jarní 2011

  Soustředění se bude letos konat od 9. do 14. května v Rumburku. Přihlašování už je otevřené. Budeme rádi, upozorníte-li na ně kamarády.

 • 11. ledna 2011: Nová Džungle otevřena

  Uzavřeli jsme starou verzi Džungle. Otevřeli jsme novou. Novinkou je kurz pro úplné začátečníky. I když jste ještě nikdy neprogramovali, pojďte si to vyzkoušet, nebojte se toho! Také jsme výrazně zvýšili podíl opendatových úloh, nyní jsou teoretické snad jen dvě. Do Džungle by v brzké době mělo přibýt ještě několik jednoduchých úloh, aby si začátečníci mohli procvičovat nabyté znalosti; mezi obtížnými úlohami se patrně objeví i nějaké NP-těžké, abyste si mohli procvičit hledání hrubou silou a podobné algoritmy.

 • 6. ledna 2011: Fotky z podzimního soustředka

  Malý novoroční dárek: galerie fotek z podzimního soustředění a k tomu hrst materiálů z různých soustředkových her. Příjemné vzpomínání.

 • 29. prosince 2010: Nová Džungle již brzy

  V brzkém čase uzavřeme současnou verzi Džungle na webu KSP a nahradíme ji novou verzí. Změny doznají úlohy a struktura bludiště. Budete si moci projít kurz pro úplné začátečníky, řešit extrémně těžké úlohy, nebo si prostě jen tak zaprogramovat u běžných úloh. Bludiště budeme postupně doplňovat. V tuto chvíli tudíž nemá příliš smysl úlohy řešit.

 • 12. prosince 2010: Přednáškový maraton

  Pár oblíbených orgů KSP jede cvičit své jazyky na akci s popisným jménem Přednáškový maraton. Rádi vás tam uvidíme.

 • 5. prosince 2010: ZŠMF

  Do 19. prosince se je možno hlásit na Zimní školu matematiky a fyziky, týdenní zážitkovou akci, kterou pořádají kamarádi z Matfyzu.

 • 2. prosince 2010: Zadání 3. série

  Na Průvanu (Den otevřených dveří) jsme rozdávali zadání třetí série. Můžete si ho stáhnout i jako PDF pro čtení nebo pro tisk. Webová verze se objeví do pár dnů.

 • 27. listopadu 2010: Po drátě 5

  Po drátě 5 – nejen programovací soutěž pro počítačové hračičky – probíhá od 3. do 8. 12. Medvěd zve ke stolu prostřenému úložkami.

 • 26. listopadu 2010: Den otevřených dveří a Kalíšek

  Příští čtvrtek 2.12. je na MFF UK Den otevřených dveří! Uvažujete, jestli přijedete? Máme pro vás ještě jednu perličku - večer před ním, to jest ve středu od 18:00, se koná další čajovnový Kalíšek s přáteli! Přijeďte o den dříve, rádi vám zajistíme teplé místo k přespání na koleji.

 • 16. listopadu 2010: Autorská řešení

  Konečně jsme zveřejnili autorská řešení a výsledkovou listinu první série. Za povšimnutí určitě stojí po letech první nová kuchařka o eulerovských tazích, kterou jsme pro vás připravili na pomoc při řešení úloh druhé série, které mají uzávěrku první prosincové pondělí.

 • 28. října 2010: Změna bodování druhé série

  Po důkladném zvážení jsme se rozhodli trochu upravit vypsané body za druhou sérii. Jak ve webové verzi, tak v tisknutelné verzi ke stažení jsou opraveny, stejně tak v zadání, které vám od nás přijde poštou. Věříme, že takto lépe odlišíme obtížnost jednotlivých úloh.

 • 12. října 2010: Update webu

  Dnes jsme okolo 13:00 přešli na novou verzi systému správy našeho webu, zároveň jsme se jej pokusili trochu uklidit. Pokud jste v té době posílali něco do submitovátka apod., tak si prosím zkontrolujte, jestli se to přechodem neztratilo. Jakékoli problémy hlaste prosím na náš e-mail ksp (at) mff.cuni.cz. Za jakékoli nepříjemnosti se omlouváme.

 • 21. září 2010: Posousový Kalíšek

  Ve čtvrtek 7. října bude další Kalíšek. Těšíme se na vás!

 • 20. září 2010: Můžete zasílat řešení

  Otevřeli jsme registraci do nového ročníku semináře. Jistě už máte svá řešení sepsaná a čekali jste toliko na tuto chvíli. :-) Pokud ne, vězte, že uzávěrka první série je 18. října v osm hodin ráno.

 • 3. srpna 2010: Ročenka 22. ročníku

  Díky Moskytovi máme vysázenou novou ročenku: stihnou ji tak dostat účastníci podzimního soustředění (11.-18. září v Karlovicích), které už také pilně připravujeme.

 • 22. července 2010: Letní Kalíšek

  Ve čtvrtek 29. července se bude v Praze konat Kalíšek s přáteli, takže budete-li mít cestu okolo, přijďte prosím.

 • 6. července 2010: Nový certifikát pro HTTPS

  Vyměnili jsme certifikát pro HTTPS. Ten nový podepsala společnost Terena a většina prohlížečů by mu měla věřit sama od sebe. Pokud si chcete ověřit fingerprint, přijde vám poštou s řešením 5. série.

 • 4. července 2010: Vyhlášení králů

  Letošní 3 králové jsou již známí. Jsou jimi Jiří Eichler, Vojtěch Kolář a Vojtěch Hlávka, jak je možno ověřit ve výsledkové listině.

 • 2. července 2010: Řešení 5. série

  Kromě úplných výsledků už jsou k dispozici i opravená řešení. Najdete je v submitovátku.

 • 27. června 2010: Neúplné výsledky

  Rozhodli jsme se zveřejnit již částečné výsledky 5. série. Pokud vám přijde, že některý sloupeček bodů ještě chybí, pak to není jen dojem, je tomu skutečně tak. Jakmile doopravíme i zbylé úlohy, ve výsledcích se objeví.

 • 13. června 2010: Posunutí termínu 5. série

  Rozhodli jsme se termín odeslání 5. série malinko posunout, neboť došlo ke zdržení při odesílání zadání. Snad nám dojde více řešení ;-).

 • 11. června 2010: Králové KSP

  Rozhodli jsme se, že našich nejlepších řešitelů je třeba si vážit. Proto jsme zavedli titul Král KSP. Pozor, bojuje se o něj již v tomto ročníku!

 • 9. června 2010: Fotky ze soustředka

  Meziplanetární zásilka fotek dorazila, společně s obrovským vedrem. Užívejte (jak vedra, tak fotek).

 • 14. května 2010: Nové fórum

  Připravili jsme pro vás nové fórum. Umí, kromě jiného, i ankety, upozornění emailem, obrázky a mnohé další.

 • 8. května 2010: Kalíšek s přáteli

  Zveme všechny naše současné i bývalé řešitele a účastníky jarního soustředění na Kalíšek s přáteli v čajovně Shangri-La (Bělehradská 49, Praha 2 Vinohrady) v pátek 14.5.2010 od 18:00.

 • 15. dubna 2010: Ikarie -- zážitková akce pro středoškoláky

  Začátkem srpna proběhne zajímavá zážitková akce pro středoškoláky s vlastní hlavou. Přestože má s programováním pramálo společného, mohla by stát za to. (Akci připravuje také dávný org KSP.)

 • 24. března 2010: Jarní soustředění

  Jarní soustředění letos bude u Ostrovce v jižních Čechách. Pokud se chceš zúčastnit, informace a přihlášku hledej na stránkách soustředění.

 • 20. března 2010: Zadání čtvrté série

  Omlouváme se za nedbalou aktualizaci webu: nabízíme nyní alespoň zadání čtvrté série, abyste měli co řešit. Její uzávěrka je 26. dubna v osm hodin ráno.

 • 19. ledna 2010: Volná místa na zimní ŠMF

  Naše spřátelená matematicko-fyzikálně-zábavná banda ŠMF má ještě několik volných míst na soustředění Zimní ŠMF 2010. Baví-li vás mimo programování taky matika, fyzika a matfyzácké bláznění, hybajte se přihlásit, než bude 8. února!

 • 1. ledna 2010: Twitter atom

  Na četnou žádost na našem fóru jsme udělali kopii našeho atomu i na twitteru.

Též k dispozici jako atom feed.