Jak se zapojit?

Rozhodneš-li se zapojit do tohoto semináře (a věz, že Tě v něm uvidíme rádi), začni vyplněním přihlášky do vybrané kategorie, začátečnické nebo hlavní (samozřejmě se můžeš přihlásit do obou kategorií). Před vyplněním přihlášky si budeš muset vytvořit účet na webu, pokud ho ještě nemáš.

Odesláním přihlášky se zařadíš mezi přihlášené řešitele, takže už můžeš odevzdávat úlohy (ale dokud nezískáš alespoň jeden bod, nebudeme Tě uvádět ve výsledkové listině). Pokud si navíc v nastavení účtu řekneš o emailová upozornění na blížící se termíny, sami Ti před koncem série připomeneme, že je nejvyšší čas sepsat rozmyšlená řešení a odevzdat je.

V přihlášce po Tobě chceme vyplnit adresu. Na tuto adresu Ti budeme zasílat zadání nových sérií, opravená řešení (pokud nějaká odevzdáš) a také případné odměny. Pokud z nějakého důvodu nechceš nic z toho dostávat, nebo nám z jakéhokoli jiného důvodu nechceš dát svoji adresu, ozvi se nám a něco vymyslíme.

Budeš-li chtít odevzdávat teoretické úlohy standardně přes webové rozhraní, upozorníme Tě jen, že každá úloha by měla být v samostatném souboru, a to buď ve formátu PDF, nebo jako obyčejný text. Naše Odevzdávátko by Tě mělo samo dostatečně navigovat.

Pokud z nějakého důvodu preferuješ sepsat svá řešení na papír a poslat klasickou poštou, je to možné (ale internetovou přihlášku nám vyplň i tak), v takovém případě je zašli na adresu:

Hippo mail Korespondenční seminář z programování
KAM MFF UK
Malostranské náměstí 25
Praha 1
118 00

Budeš-li posílat svá řešení papírově, pamatuj, že každá úloha by měla být vypracována na zvláštním listě (nebo více listech), ideálně formátu A4, a první list každé úlohy by měl začínat jednoduchou hlavičkou dle následujícího vzoru (všechny údaje nahraďte svými vlastními :o)):

Tomáš Marný18-1-1
4.B, Gymnasium Nezamyslice2 listy

Pokud se úloha natáhla na víc listů, doporučujeme na každý z nich napsat číslo úlohy a číslo listu (organizátoři jsou tvorové nepořádní, občas jim něco vypadne z rukou a tak vůbec, tak ať víme, jak to celé patří k sobě). Naopak sesponkovat papíry není třeba, spíš by nám to zkomplikovalo práci. V případě využití pošty také nezapomeň na správnou poštovní známku.

Budeš-li chtít něco vzkázat organizátorům, pochválit nás nebo se na něco zeptat, můžeš nám poslat email na adresu ksp@mff.cuni.cz nebo využít naše fórum.

Hodně štěstí a hodně zábavy při řešení KSP!