Putovní přednášky 2016
5 měst – 5 škol – 5 dnů přednášek na podzim 2016

Časté otázky ohledně Putovních přednášek

Budu omluven(a) ze školy?

Nemůžeme Tvé škole mluvit do toho, zda Ti nepřítomnost omluví, to musíš probrat předem se svými vyučujícími. Můžeme Ti ale vystavit potvrzení o účasti na akci.

Musím se hlásit, když chci přijít na Putovní přednášky?

Budeš-li se účastnit Putovních přednášek na jiné škole, než na které studuješ, určitě by o Tobě hostující škola měla předem vědět. V takovém případě nám předem napiš email na prednasky@ksp.mff.cuni.cz.

Účastníš-li se přednášek na své škole, nám se hlásit nemusíš. Určitě se ale domluv se svými vyučujícími, jestli nechtějí mít účastníky nahlášené předem.

Pro koho jsou Putovní přednášky vhodné?

Přednášeky pravděpodobně nejvíc dají studentům se zájmem o informatiku, programování, matematiku nebo logiku. Pro účast nejsou potřeba znalosti nad rámec základoškolské výuky ani předchozí zkušenosti ze soutěží či olympiád. Jednotlivé přednášky nejdou příliš do hloubky, pro zkušené řešitele soutěží bude asi přínosnost menší, ale věříme, že i oni se mohou dozvědět něco nového.

Pro který ročník jsou Putovní přednášky určené?

Za optimální považujeme 2.–3. ročník vyššího gymnázia, ale žádné striktní požadavky na věk nebo ročník zúčastněných studentů nemáme.

Kolik studentů by se mělo účastnit?

Ideální počet posluchačů je podle nás asi 30, přednášet pro méně studentů není problém (pro více také ne).

Mohly by Putovní přednášky proběhnout u nás na škole?

V současné době máme vyhlédnuté školy, které oslovujeme. Zejména se snažíme mít hostující školy co nejrovnoměrněji rozmístěné po celé republice.

Tipy na spolupracující školy ale přijímáme stále, takže máte-li o hostování Putovních přednášek zájem, napište nám na prednasky@ksp.mff.cuni.cz a my se vám ozveme.