NepřihlášenKSP fórum
Fórum Hlavní stránka Nápověda Hledat Přihlásit
Nahoru Téma KSP / CodEx / 25-1-4: Útěk
- - Od Jan-Sebastian Fabík Dne 03. 09. 2012 18:16
Ahoj,

mám pár připomínek ke CodExové úloze.

V CodExu není uvedeno, že vstup se má číst ze souboru vstup.in a výstup se má zapisovat do souboru vystup.out. Není přesně definovaný formát vstupu a výstupu. I když se to dá vykoukat ze vzorového vstupu a výstupu, myslím, že třeba začínající řešitele by to mohlo mást.

V zadání není přesně řečeno, co znamená potkat osobu, tj. jestli nesmím stoupnout na stejné pole jako ona, nebo jestli nesmím stoupnout na pole, které s ní sousedí. Podle vzorového vstupu a výstupu v CodExu předpokládám, že platí to druhé.

V letáku jsou omezení 1 ≤ W, H, D ≤ 70, kdežto v CodExu jenom 1 ≤ W, H, D ≤ 50. Tohle ale zas tak moc nevadí.

Pěkný den,
Honza Fabík
Nadřazený - - Od Karel Tesař (Org) Dne 04. 09. 2012 13:50
Díky za upozornění. Teď už by tam všechny informace měly být doplněny. :-)

Osobu potkáš, pouze pokud stojíš na stejném políčku jako ona. Ale pozor na to, že ty a osoby se pohybujete na střídačku. Kvůli tomu se to také může chovat trochu jinak.

Za jiné limity v letáku a v codexu se omlouváme. Se nakonec ukázalo, že 70 je moc velké. Ale aspoň v tom webovém zadání bychom to mohli opravit. ;-)
Nadřazený - - Od Jan-Sebastian Fabík Dne 04. 09. 2012 14:25
Díky za odpověď. Ještě tam chybí informace, že pokud cesta neexistuje, má se vypsat -1. Jinak si myslím, že je to už v pořádku.
Nadřazený - Od Karel Tesař (Org) Dne 04. 09. 2012 19:29
Díky, tak teď už je tam snad všechno.

Koukám, žes na všechno přišel ještě dřív než jsme ti to prozradili. :-)
Nadřazený - Od Tomáš Maleček (Org) Dne 04. 09. 2012 14:32
Webová verze už je aktuální.
- - Od Vojtěch Sejkora (Org) Dne 05. 09. 2012 11:14
chci se zeptat... asi jsem to zapomněl, jak se dá přihlásit do skupiny 25. ročníku? já to tam nikde nevidím... měl jsme pocit, že to bývávalo skupiny-přehled skupin... ale tam nic nemám :-(
Nadřazený - - Od Tomáš Maleček (Org) Dne 05. 09. 2012 11:59
Přihlásit do skupiny 25. ročníku se dá tak, že se vůbec přihlásíš k tomu, že budeš 25. ročník řešit. To se dělá v přihlášce. ;-)
Nadřazený - - Od Vojtěch Sejkora (Org) Dne 05. 09. 2012 13:01
aha... to jsem ale blb :-) dík
Nadřazený - - Od Tomáš Maleček (Org) Dne 05. 09. 2012 17:54
Za málo. Děkovat bych mohl já, že ses nepřihlašoval do 25. ročníku hned, jak to šlo. Přihláška prošla uvnitř docela slušnou změnou, která se neobešla bez porodních bolestí. Moc nefungovala...

Stejně závažnou várku změn mám s Jirkou ještě vymyšlenou. Aneb co se v programu děje, když se nerefaktoruje, jenom se kupí staré hacky a nové požadavky na funkcionalitu, ... a nakonec se to všechno začne kopírovat a v každé kopii nezávisle upravovat. Jo, dělám si reklamu na půlnoční přednášku Prohlídka technického zázemí KSP. ;-)
Nadřazený - Dne 05. 09. 2012 21:17
Nahoru Téma KSP / CodEx / 25-1-4: Útěk