NepřihlášenKSP fórum
Fórum Hlavní stránka Nápověda Hledat Přihlásit
Nahoru Téma KSP / CodEx / 26-2-3 Plánování cesty -- chyba v testovacích souborech?
- - Od wqa Dne 23. 11. 2013 13:13
Ahoj,

v zadání úlohy 26-2-3 v CodExu je psáno, že "Startovní a cílové políčko jsou vždy průchozí.". Když jsem ale ve svém programu měl assert, který kontroloval, jestli startovní políčko je průchozí, program v testech 2, 3, 5 a 9 havaroval na SIGABRT, takže assert evidentně selhal (když jsem jej zakomentoval, vše proběhlo v pořádku).

Má se tedy zadání chápat tak, že startovní políčko je průchozí i když jsme dostali hodnotu 0 (což by odpovídalo testům)?

S pozdravem,
Honza Š.
Nadřazený - Od Michal Punčochář Dne 23. 11. 2013 13:35
Jo, je to tak. Taky mi chvíli trvalo, než jsem na to přišel :D
Nadřazený - Od Lukáš "Folwar" (Org) Dne 23. 11. 2013 14:20
Ahoj, díky za upozornění.

Jednalo se skutečně o chybu ve vstupních souborech. Nula na startovním ani cílovém políčku být nemá. Chyba to byla pěkně zákeřná, protože ani jedno z autorských řešení na tomhle nezhavarovalo. Až na jedinou výjimku všichni řešitelé na té chybě také nezhavarovali nebo ji odhalili a přizpůsobili tomu svůj zdroják, takže při zběžném průchodu odevzdaných řešení mi nedošlo, že by mohla být chyba ve vstupech. :-)

Chyba je již opravena a řešení byla znovuvyhodnocena. Získané body se změnily jedinému člověku, který bude pro jistotu informován mailem.

Omlouvám se všem, kteří mrhali svým časem na ladění funkčního řešení. Snad se to zas nějakou dobu nestane :-)

S pozdravem
Lukáš Folwarczný, autor bugu v generátoru vstupů
Nahoru Téma KSP / CodEx / 26-2-3 Plánování cesty -- chyba v testovacích souborech?