NepřihlášenKSP fórum
Fórum Hlavní stránka Nápověda Hledat Přihlásit
Nahoru Téma KSP / CodEx / Permission denied
- - Od JakubTetek Dne 14. 08. 2014 09:44
Ahoj,
vyřešil jsem v CodExovém herbáři úlohu "Obchod s grafy" a odevzdal jsem ji. Dostal jsem ovšem 0 bodů a vypadla na mě chybová hláška:
Záznam o vyhodnocení

Jailing user 'codex-ksp' (UID 1009, GID 1009) into directory '/home/codex-ksp/workers/eval1/jail'
Initializing... OK
Preparing sandbox... running locally (INSECURE), OK
Finding source... ./inbox/source.c
Compiling... OK
Test 1... <init> <run> <filter> <check> WA:lib/libeval.sh: line 470: ./problems/55-2/judge: Permission denied
Test 2... <init> <run> <filter> <check> WA:lib/libeval.sh: line 470: ./problems/55-2/judge: Permission denied
Test 3a... <init> <run> <filter> <check> WA:lib/libeval.sh: line 470: ./problems/55-2/judge: Permission denied
Test 6... <init> <run> <filter> <check> WA:lib/libeval.sh: line 470: ./problems/55-2/judge: Permission denied
Test 7... <init> <run> <filter> <check> WA:lib/libeval.sh: line 470: ./problems/55-2/judge: Permission denied
Test 8... <init> <run> <filter> <check> WA:lib/libeval.sh: line 470: ./problems/55-2/judge: Permission denied
Test 9... <init> <run> <filter> <check> WA:lib/libeval.sh: line 470: ./problems/55-2/judge: Permission denied
Test 10... <init> <run> <filter> <check> WA:lib/libeval.sh: line 470: ./problems/55-2/judge: Permission denied
Test 12... <init> <run> <filter> <check> WA:lib/libeval.sh: line 470: ./problems/55-2/judge: Permission denied
Test 13... <init> <run> <filter> <check> WA:lib/libeval.sh: line 470: ./problems/55-2/judge: Permission denied

Chtěl bych se zeptat z jakého důvodu se to děje. Je chyba na mé straně? Mohu s tím něco udělat? Můj zdroják nedělá nic, co by mělo být zakázané.
Nadřazený - Od Tomáš Maleček (Org) Dne 14. 08. 2014 11:40
Ahoj!

Tohle je téměř jistě naše chyba. Záznam o vyhodnocení (odkaz dávám
pro orgy) říká, že ses vešel do limitů v pohodě, kód taky vypadá rozumně.
Uživatelská příručka CodExu o téhle chybě nic neříká, a nikde v dokumentaci
jsem nenašel zmínku o libeval.sh. Přístup do zdrojáků bohužel nemám a jsem
CodExový šaman začátečník, takže víc s tím nezmůžu, nechám to na někom
zkušenějším. Než budeme plašit Bobříka, který server s CodExem AFAIK spravuje,
chci mít jistotu, že chyba není na naší straně.

Zatím prosím měj strpení. O postupu řešení tě budeme informovat tady. Hezký den
a díky za report!
Nadřazený - - Od Medvěd (Org) Dne 14. 08. 2014 12:00

> Chtěl bych se zeptat z jakého důvodu se to děje. Je chyba na mé straně?

Ty jsi v tom nevinně, chyba nejspíš vznikla při loňském stěhování CodExu na
jiný server. Úlohu jsem opravil, své řešení prosím zkus odevzdat znovu.
Nadřazený - Od JakubTetek Dne 14. 08. 2014 12:09
Děkuji za rychlou odpověď, už to vypadá, že vše funguje.
Nahoru Téma KSP / CodEx / Permission denied