JKSP 2015
Jarní soustředění KSP 2015
Kdy:18.–25. dubna Kontakt:sous@ksp.mff.cuni.cz 
Kde:Moravský kras – poblíž Blanska

O co se jedná?

O co jde?

Jarní soustředění KSP je určené pro všechny středoškoláky se zájmem o programování a algoritmizaci. Přihlásit se může každý, ať už programovat umí, nebo se tomuto řemeslu chce teprve naučit.

Soustředění je vhodné také pro ty z vás, kdo rádi řešíte logické úlohy. I když to na první pohled tak nevypadá, logické úlohy a programování spolu mají hodně společného.

Korespondenční seminář z programování?

Korespondeční seminář z programování je celostátní a celoroční soutěž v programování pro studenty středních škol a vyšších ročníků základních škol. Seminář zaštiťuje Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy a starají se o něj dobrovolníci z řad vysokoškolských studentů.

Loni byla nově zavedena i začátečnická kategorie KSP, která algoritmickému uvažování a programování učí začátečníky. Jarní soustředění si klade za cíl jak rozvíjení schopností těchto začátečníků, tak i nalákání nových řešitelů KSP.

Kdy, kde a za kolik?

Letos bude soustředění probíhat od soboty 18. do soboty 25. dubna ve vzdělávacím středisku Obůrka, které se nachází u Blanska, v blízkosti Moravského krasu. Soustředění je dotováno Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy, díky čemuž Tě bude stát jen 800 Kč.

Ubytování je zajištěno v pokojích po dvou až šesti lůžkách (je ale třeba mít vlastní spacák), stravování bude formou plné penze (snídaně, obědy, večeře).

Soustředění probíhá přes běžný školní týden. Pošleme Ti potvrzení o přijetí na soustředění, kterým můžeš podložit svou omluvenku ve škole. Jestli chceš a škola Ti to umožňuje, připojíme k ní i žádost o proplacení účastnického poplatku školou (o tom nám případně napiš v poznámce v přihlášce).

Pro přihlášení na soustředění vyplň přihlášku na našich webových stránkách. Přihlašování běží do soboty 21. března večer. Nepropásni je!

Jak takové soustředění vypadá?

Odborný program

Soustředění se skládá ze dvou částí: z programu ryze odborného a programu neodborného.

Odborný program je tvořen převážně přednáškami zaměřenými na algoritmizaci a programování, ale i na další příbuzná témata, jako je matematika, logika, kryptografie a spousta dalších. Každý den probíhají dva až tři bloky po třech přednáškách, z nichž si každý může vybrat tu, která se mu nejvíce líbí. Součástí přednášek bude i kurz základů programování.

V lese

Další důležitou částí soustředění je neodborný program. Tento program probíhá každý den, především odpoledne a večer (občas i jindy). V podstatě se jedná o táborové hry pro středoškoláky. Lepší představu o tom, co to asi tak znamená, můžeš získat z fotek z již proběhlých soustředění. Jinak se nech překvapit. :-)

Jak budou vybráni účastníci?

Pokud náhodou nastane převis přihlášek nad kapacitou soustředění a nebudeme moci přijmout všechny přihlášené programátorské začátečníky, budeme se snažit zhodnotit obsah přihlášky a předchozí zkušenosti.

Především se zaměříme na dosavadní snahu řešit začátečnickou kategorii KSP. Toto kritérium výběru můžeš stále ovlivnit! Termínem pro odevzdání třetí série začátečnické kategorie KSP je pondělní ráno 9. března. Pokud se pokusíš něco vyřešit, rozhodně to vezmeme v potaz.

Kdo soustředění pořádá

Soustředění pořádají vysokoškolští studenti z pražského Matfyzu. Ti jsou často také bývalými účastníky KSP, takže dobře vědí, po čem účastníci touží. ;-)