Úvod do KSP-H

Již jsi řešil nějaké algoritmické či programovací úlohy (třeba v MO-P nebo v naší lehčí kategorii KSP-Z) a chceš větší výzvu? Chceš se naučit zajímavé algoritmy a připravit se třeba na různé programátorské soutěže? Hledáš zajímavé problémy, které potrápí Tvou hlavu a chceš se v jejich řešení poměřit s ostatními? Tak to jsi v KSP-H aneb hlavní kategorii Korespondenčního Semináře z Programování správně!

Aktuální ročník

V roce 2023/2024 KSP-H pokračuje svým 36. ročníkem:

Jak KSP-H probíhá

Pětkrát do roka vydáváme série úloh, ve kterých nalezneš teoretické i praktické (opendata) úlohy. Praktické úlohy Ti ohodnotí náš webový odevzdávací systém okamžitě, teoretické úlohy opravujeme po konci termínu série a připisujeme k nim komentáře, jak se můžeš zlepšit do příště.

Pokud jsi na střední nebo základní škole, tak se můžeš rovnou podívat na zadání aktuálních úloh, zkusit nějakou vyřešit a odevzdat ji v Odevzdávátku. Ale i pokud již nestuduješ, tak můžeš některé naše úlohy řešit, konkrétně ty praktické – v takovém případě se ale nepřihlašuj normální přihláškou do ročníku, ale navštiv Cvičiště, kde si budeš moci vybrat ze všech praktických opendata úloh, co kdy v KSP-H vyšly.

Pokud máš nějaké nejasnosti, tak všechny výše zmíněné věci jsou dopodrobna rozepsány v pravidlech. A nebo se nás můžeš optat na emailu ksp@mff.cuni.cz.

Odměny a soustředění

První tři řešitelé daného ročníku vyhrají nějaké hmotné ceny. Největší odměnou pro řešitele KSP-H však bývá pozvání na Podzimní soustředění KSP, které je určeno pro zkušené řešitele a kam zveme v pořadí podle výsledkové listiny.

Podzimní soustředění je nabito odborným i neodborným programem – potkáš na něm pokročilé přednášky od studentů Matematicko-fyzikální fakulty (pokročilejší, než na našem Jarním soustředění určeném pro nováčky) a také spoustu doprovodného nezapomenutelného zážitkového programu. Malou ochutnávku najdeš ve fotogaleriích starších soustředění.