Úvod do KSP-Z

Chceš řešit zajímavé úlohy z oblasti programování, matematiky a logiky? Baví Tě přemýšlet? Chceš se naučit dobře programovat? Pak jsi v KSP-Z aneb začátečnické kategorii Korespondenčního Semináře z Programování správně! Pětkrát do roka vydáváme série úloh, ve kterých nalezneš praktické i teoretické úlohy. Praktické úlohy Ti ohodnotí náš webový odevzdávací systém okamžitě, teoretické úlohy opravujeme po konci termínu série a připisujeme k nim komentáře, jak se můžeš zlepšit do příště.

Aktuální ročník

V roce 2023/2024 KSP-Z pokračuje svým 36. ročníkem:


Co potřebuješ umět

A co se naučíš

Jak KSP-Z probíhá

Pokud jsi na základní nebo střední škole, tak se můžeš rovnou podívat na zadání aktuálních úloh, zkusit nějakou vyřešit a odevzdat ji v Odevzdávátku. Ale i pokud již nejsi na základní ani střední škole, tak můžeš některé naše úlohy řešit, konkrétně ty praktické – v takovém případě se ale nepřihlašuj normální přihláškou do ročníku, ale navštiv Cvičiště, kde si budeš moci vybrat ze všech praktických opendata úloh, co kdy v KSP-Z vyšly.

Pokud máš nějaké nejasnosti, tak všechny výše zmíněné věci jsou dopodrobna rozepsány v pravidlech. A nebo se nás můžeš optat na emailu ksp@mff.cuni.cz.

Soustředění

Na jaře KSP pořádá Jarní soustředění pro nováčky sponzorované Matfyzem – a jako řešitel KSP-Z na něm získáš přednostní místo. Na soustředění se potkáš se spoustou fajn lidí a nabitým programem zajišťujícím dny (a občas i noci) plné nevšedních zážitků. Každý den vyslechneš i několik tématických přednášek od studentů informatiky z Matematicko-fyzikální fakulty. Překvapíme tě :). Malou ochutnávku najdeš ve fotogaleriích starších soustředění.