Jak řešit

V KSP-Z potkáš dva typy úloh: teoretické a praktické.

Teoretické úlohy

Teoretické úlohy odevzdáváš přes web organizátorům. My je pak opravené posíláme zpět poštou. Na výsledek svého snažení tedy sice musíš chvíli počkat, ale zato se od nás dozvíš, jak se dál zlepšit. Kromě toho k jejich řešení nepotřebuješ znát žádný programovací jazyk a vlastně ani umět programovat. Jsou tedy vhodné i pro úplné začátečníky, kteří se chtějí naučit programovat.

Jak by mělo takové řešení vypadat, je popsáno v návodu na teoretické úlohy. Také pro inspiraci můžou sloužit vzorová řešení KSP-Z nebo ukázková úloha MO-P.

Teoretické úlohy odevzdávej jako obyčejné textové soubory nebo PDF dokumenty. Detaily odevzdávání jsou v našem odevzdávacím systému.

Praktické úlohy

Praktické úlohy fungují tak, že dostaneš nějaká data a musíš je určitým způsobem zpracovat – například spočítat počet znaků "a" v textovém souboru. K tomu si můžeš vytvořit program v libovolném programovacím jazyce, data jím zpracovat a jeho výsledek si pak ověřit odevzdáním na našem webu.

Jak řešit praktické úlohy je podrobněji popsáno v návodu na praktické úlohy

FAQ

Q: Co když bude moje řešení úplně špatně?
A: Tak se nic nestane :). Napíšeme Ti, kde jsi v úvaze udělal chybu a navrhneme lepší postup. Navíc si pak můžeš přečíst vzorové řešení.

Q: Jsou na soustředění KSP-Z i holky?
A: Ano.

Q: Znamená "Z" v názvu, že je to kategorie jen pro základní školy?
A: Určitě ne. KSP-Z může řešit středoškolák stejně dobře jako základoškolák. Nemáme žádné věkové rozlišení, rozhodující je pouze ochota řešit.