Jarní soustředění KSP 2012

Ve dnech 28. dubna až 4. května se odehrálo Jarní soustředění KSP v Obůrce poblíž Moravského krasu. Jestli máte zájem, můžete se podívat na původní verzi webového letáku, který vás lákal na soustředění.

Když jsme po příjezdu zjistili, že vlastně vůbec nemáme objekt, pomohl nám místní bezdomovec. Ačkoliv jsme se museli potýkat se slepci, kteří přepadli naše auto s věcmi, zvítězili jsme a ubytovali se v lese. Tam také začala první přednáška, která při soumraku pokračovala za světla reflektorů auta. Pak se nám však skoro zázrakem povedlo sehnat objekt, a tak jsme přes noc nemuseli zůstat venku.

Po dni shánění jídla a vydělávání peněz paděláním nás pak v neděli večer kontaktoval šéf gangu a nabídl nám práci – noční vykrádání bank. Další dny probíhal běžný gangsterský život včetně velkolepého kulturního večera spojeného se živým přehráváním hudebních klipů. Poté se ale stala hrozná věc! Gang šprtů nám ukradl naše zásoby! Museli jsme je v noci vystopovat, pokořit jejich ďábelské šifry a druhý den s nimi svést velkou štítovou bitvu. Po úspěšné bitvě jsme si už mysleli, že je všemu konec, a tak jsme se šli zaslouženě vyspat.

Jaký to ale byl omyl! Brzo ráno nás přepadla zásahová jednotka policie a vyhnala všechny ven před budovu. Během výslechů se dokonce strhla menší bitva s některými policisty, ale bohužel v konečném důsledku neúspěšná. Nezbylo nic jiného než čekat na soud. Čekání jsme si ale ukrátili vězeňským kolem algoritmické soutěže.

Ve čtvrtek večer pak konečně přišel soud. Všichni byli bez výjimky odsouzeni ke státní maturitě a posláni do cely. V cele ale na všechny čekala velká závěrečná hostina a šťastné zakončení soustředění. :-)

Zde si můžete prohlédnout fotografie ze soustředění:

Den Dopoledne Odpoledne Večer a noc
Sobota Příjezd Seznamovačky a přednáška v lese
Neděle Přednášky Bezdomovecké hry Přednáška Překreslování obrázků Příjezd šéfa gangu a noční vykrádání bank
Pondělí Přednášky Orientační běh Přednáška Kulturní večer s tancováním
Úterý Přednášky Volné odpoledne – posezení u rybníka nebo výlet Přednáška Netradiční šifrovačka
Středa Dospávání a přednášky Akční hra se štíty Přednáška Půlnoční přednášky
Čtvrtek Přepad policií
Přednášky
Týmová algoritmická soutěž Soud a závěrečná hostina
Pátek Odjezd

Můžete si také prohlédnout seznam nabízených přednášek. K základnímu kurzu si rovněž můžete stáhnout některé ze skriptů, které jsme v jeho průběhu napsali.

Materiály ze začátečnického kurzu

Můžete si stáhnout o trochu novější verzi Portable Pythonu, než jsme používali.

1. přednáška
Základy syntaxe, podmínky, vstup a výstup
2. přednáška
Cykly, modul Math, Eratosthenovo síto
3. přednáška
Stringy, práce s textem
4. přednáška
Funkce, rekurze – výpočty faktoriálu a Fibonacciho čísel
5. přednáška
Odhady časové složitosti, třídicí algoritmy
6. přednáška
Praktický příklad: 19-1-1: Zlaté časy

Reportáže od účastníků