Jarní soustředění KSP 2006

Po probuzení z hlubokého zimního spánku (správně, my hroši žádný zimní spánek nemáme, poněvadž spíme pořád) jsme s hrůzou zjistili, že nám byla ukradena hroší Kniha Staletých Pohádek! Někteří z nás zděšením upadli do dalšího spánku. My ostatní jsme se rozhodli sezvat Velkou Hroší Poradu a KSP najít nebo alespoň sepsat znovu.

Soustředění se konalo 5. – 9. 4. 2006 ve Sloupu v Čechách.

A co se tam vlastně dělo?

Jak již bylo řečeno na začátku, Kniha Staletých Pohádek byla ukradena. Nicméně tajná hroší výzvědná služba zjistila, že je ukryta v hloubi labyrintu, kam se ovšem její agenti nedostanou. Proto se agentura rozhodla najmout nové kadety, vycvičit je a nechat naprogramovat roboty (hrochoboty), kteří by knihu v bludišti nalezli za ně. To však zdaleka nebylo tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo. Kadeti byli proto podrobeni drsnému fyzickému a psychickému výcviku ze strany protřelých a zkušených agentů.

Hned první noc po přijetí byli kadeti z letadla vysazeni v neznámém prostředí a cestu zpět museli nalézt podle zašifrovaných depeší. Druhý den následoval převážně fyzický výcvik při olympiádě a večer zasloužený odpočinek plný kulturních a oddechových činností. Třetí den kadeti pomocí telepatie objevili a následně i rozluštili signály mimozemské civilizace. Ukázalo se však, že mimozemšťané vůbec neměli přátelské úmysly, takže bylo ještě potřeba zachránit svět před krvelačnými Věcmi. Čtvrtý den kadeti sestrojili geniální roboty, kteří vnikli do labyrintu a přinesli zpět hledanou Knihu. A to vše se pochopitelně muselo oslavit královskou hostinou.

Fotografie