Jarní soustředění KSP 2015

Společné foto

Soustředění s tématikou páry, Sherlocka Holmese a jeho souboje s Mastermindem o parní stíhačku se odehrávalo od soboty 18. do soboty 25. dubna v Obůrce poblíž Blanska, v srdci Moravského krasu.

Již před zahájením soustředění se objevilo první zpravodajství nové parní televize KSP News, na kterém majitel banky zval zájemce na den otevřených sejfů v jeho nově zrekonstruované a zabezpečené bance. Natěšení zájemci v sobotu dorazili na místo a vtom se všechno pokazilo! Umírající ďiplomať

Cestou k bance jsme potkali umírajícího ďiplomaťa Cizího státu, který nám z posledních sil předal vizitky s pár načmáranými klikyháky – jak se později ukázalo, byla to označená místa na území Cizího státu. Než jsme si je ale stihli prohlédnout, tak přispěchal Sherlock Holmes a započal své vyšetřování. Naštěstí však zmizel stejně zmateně, jako se objevil, a my jsme mohli pokračovat na objekt.

Večer ale nastala otázka, co s nalezenými místy dělat. Organizátoři se zkusili dostat se přes celnici do Cizího státu, ale byli vyhozeni a zapsáni do černé listiny. Takže to zbylo na účastnících, kteří však museli předtím získat pasy. To se všem v náročném testu povedlo, a tak všichni mohli odcestovat výsadkovými vzducholoděmi na svoji misi. Cestou sice některé týmy zdržela policejní kontrola, ale nakonec se všechny týmy dostaly na určené místo, zde vyzvedly podivné zprávy, a pak se ve zdraví všichni vrátili zpět.

Jaké to ale bylo překvapení v neděli ráno – někdo přes noc vykradl sejfy! Podle slov Zámečníka to musel být nějaký profesionál. Na místo dorazila policie a začalo vyšetřování, dokonce se nám povedlo část ukradených peněz i posbírat, ale lupiči zdá se šli po něčem úplně jiném. Závody parních autíček

Poté, co jsme si k večeru odpočinuli při závodech parních autíček, jsme další den zahájili výcvik v mnoha činnostech, které by nám mohly pomoci s dopadením lupičů. Učili jsme se umění soubojů, lockpickingu, pájení a konstruování obvodů, výrobě šperků, židlí, masážím, …

Část z toho jsme zužitkovali již večer. Sherlock Holmes společně s Watsonem totiž narazili na schůzi zločinného MastermindaKasařem a pár dalšími poskoky. Mastermind utekla, Kasař také, a tak je bylo nutné pronásledovat až do Blanska. Zde jsme se v noční akci pokusili zjistit co možná nejvíce o tom, kde by Mastermind mohla žít, ale bohužel to nestačilo. Zjistili jsme ale aspoň dost věcí, abychom se v pátrání mohli posunout dál.

Další den jsme se vydali na průzkum okolí. Naplánovali jsme si několik tras výletů po Moravském krasu a večer se zase sešli, abychom se podělili o zážitky a poznatky z našeho putování. Večer jsme se ještě stali svědky další schůze zločinného spiknutí, kde se ukázalo, že Kasař je vlastně Zámečník a že i Mastermind se v civilním životě schovává za postavu dámy z vyšší společnosti. Ale hlavně jsme zjistili, po čem že to vlastně celou dobu šli – jejich cílem nebylo nic menšího, než podle ukradených plánů postavit parní stíhačku! Tentokrát ale žádný policejní zásah neproběhl, a tak jsme si užili alespoň příjemný večer u táboráku.

Ve středu jsme se na teoretické soutěži dali do řešení spousty hádanek a problémů, jejichž řešení by nám mohla pomoci ve finálním dopadení Masterminda. K večeru se naše snaha asi setkala s úspěchem, protože se Holmesovi povedlo zjistit, že Mastermind vyráží do dalekých krajů za vědcem schopným vyrobit odlehčené uhlí. Za ní se vydali agenti Cizího státu, Sherlock s Watsonem a nakonec v epické noční šifrovačce i všichni účastníci. Souboj s meči o vědce

Po dlouhém putování jsme druhý den dorazili na místo, kde žil vědec, o kterého jsme se museli utkat pomocí mečů (kvůli všudypřítomnému uhelnému prachu nešly použít střelné zbraně, protože bychom jimi mohli způsobit výbuch). Boj se vyvíjel dobře, než se Holmesovi nedopatřením povedlo nebohého vědce zabít deštníkem. Mastermind s Kasařem prchli, ale Holmesovi se povedlo alespoň navázat spojenectví s agenty Cizího státu.

Po večerním kulturním oddechu se přiblížil pátek a přišla velká akce! Holmesovi se povedlo zjistit, že Mastermind chce sestřelit vzducholoď, vykolejit vlak a z obou ukrást potřebné věci k dokončení parní stíhačky. Vzducholoď se nám sice zachránit nepovedlo, přepadení sanitky jsme také nezabránili, bomba na ambasádě nám kvůli neodborné manipulaci také vybuchla, ale povedlo se nám zachránit všechny zraněné ze vzducholodě, dostat přepadený vlak zpátky na trať, zastavit a vyslechnout poskoka a hlavně přepadnout továrnu na stíhačku a ve finále pak chytit Masterminda a všechny její poskoky!

Nakonec jsme to vše oslavili hostinou a Mastermind skončila ve vězení :-)

Rozvrh a fotky

Den Ráno Dopoledne Odpoledne Večer a noc
Sobota Příjezd a přesun na objekt Programátorský test Výsadek a čekání na něj
Neděle Snídaně Přednášky Sběrači a chytači Závody parohybů Přednáška Volný večer
Pondělí Přednášky Workshopy Přednáška Chytání Masterminda v Blansku
Úterý Rozcvička Azimuťák, krátký a střední výlet Přednáška Táborák
Středa Přednášky Teoretická soutěž Přednáška Šifrovačka s aktivitami
Čtvrtek Dospávání šifrovačky Příprava na boj a výroba mečů Boj o vědce Přednáška Kulturní večer (vzniklé hudební klipy)
Pátek Přednášky Velké finále Lapení Masterminda Závěrečná hostina
Sobota Odjezd

Další fotky:


Přednášky

DenDopoledne IDopoledne IIVečer
Neděle Základy programování
Karry Burešová, Kuba Maroušek, Dominik Macháček
Základy programování
Karry Burešová, Kuba Maroušek, Dominik Macháček
Základy algoritmizace, složitosti a datových struktur
Katka Zákravská, Petra Pelikánová
Intervalové stromy
Jana Bátoryová
Hledání v textu
Karel Tesař
Základy algoritmizace, složitosti a datových struktur pro pokročilé
Karel Tesař, Kuba Maroušek
UNIX
Jan Hadrava
Herní algoritmy
Jan Hadrava
Pondělí Základy programování
Karry Burešová, Kuba Maroušek, Dominik Macháček
Základy algoritmizace, složitosti a datových struktur
Katka Zákravská, Petra Pelikánová
Cvičení
všichni
Principy počítačů
Jan Hadrava
Programování v jazyce C
Kuba Maroušek
Základy teorie čísel a geometrie v algoritmech
Jirka Setnička
Programování v jazyce C#
Dominik Macháček
Úterý Výlety Kryptologie
Jan Hadrava
Python
Dominik Macháček
Dynamické programování
Petra Pelikánová
Středa Grafy & algoritmy
Jana Bátoryová, Martin šerý
Grafy & algoritmy
Jana Bátoryová, Martin Šerý
Cvičení
všichni
Grafy & algoritmy pro pokročilé
Jirka Setnička, Kuba Maroušek
Grafy & algoritmy pro pokročilé
Jirka Setnička, Kuba Maroušek
Čtvrtek Dospávání po šifrovačce Parsing čili analýza textu
Martin "MJ" Mareš
C++ a objektově orientované programování
Jirka Setnička
Derivace a integrály
Dominik Macháček
Pátek Sítě a Internet
Martin "MJ" Mareš
Od zdrojáku k programu
Martin "MJ" Mareš
Testování uživatelského rozhraní
Karry Burešová
Webové stránky
Karry Burešová
Programování v jazyce Java
Vojta Sejkora
Počítačová grafika
Vojta Sejkora