Jarní soustředění KSP 2009

V našem milovaném Japonsku není bezvládí, jak tvrdí okolní země. Císařská rodina Božských Hrochů vládne již celá staletí, stará se svědomitě o veškeré náboženské povinnosti. Žije v paláci, který za žádných okolností neopouští, pod ochranou šóguna, nejvyššího vojevůdce, který plní jak povinnosti ochranné, vyživovací (přiděluje císařské rodině jídlo), tak zastává veškeré pozemské záležitosti vlády, jako jsou soudy, války, zákony a v zásadě vše, na co císař ve své božskosti nemá čas.

A šógun je právě ten, koho se nám aktuálně nedostává. Nebo naopak se nám jich dostává příliš mnoho, podle toho, z kterého konce se to vezme (pravda, každý z nich tvrdí, že jedině on je ten pravý a jediný a že ti ostatní jsou jen podvodníci). Každý z kandidátů se snaží zhostit své povinnosti péče o císaře za každou cenu, byť by s tím mohl někdo (včetně císaře samotného) nesouhlasit.

Situace začíná být značně vyhrocená a schyluje se k lítým … jednáním. Všichni potenciální šógunové shání schopné samuraje do svých jednacích týmů. Výcvik se koná 12.-17.4. u Plánice. Každého samuraje (který samozřejmě zvítězí) čeká obrovská sláva a přízeň nového šóguna. Zahoď i Ty hroší ospalost a zúčastni se výcviku a jednání.

Kandidáti na speciální šógunské jednotky se musí přihlásit a dodat trochu hodnotné poezie vlastní výroby, aby dokázali, že jsou takové pocty hodni (ano, my Japonci si potrpíme na poezii).

Reálie

Japonsko se ve dnech 12.-17.4. 2009 nacházelo v Relax areálu Hnačov u Plánice. Sešli se 4 dajmjové, 29 zkušených samurajů a několik lidí jiných určení.

Z jejich výcviku se zachoval seznam přednášek. Taktéž nám zbylo několik moudrostí věků a seznam čajů, které pomáhaly při jejich tvorbě.

Někteří samurajové sepsali paměti.

Fotky