Podzimní soustředění KSP 2020

Závěrečná fotka

Práce v Evropě byla těžká a neměli jsme z ní moc peněz. Když tedy přišla nabídka od továrníka Ryana na práci v Novém Palermu, nemohli jsme odolat. Rozloučili jsme se s rodinou a přáteli, nalodili se na zaoceánský parník Hipporion a vydali se vstříc lepšímu životu.

Zákaz Kofoly

Již na parníku se však ukázalo, že iluze je pěkná, realita horší. Zhruba v půli cesty jsme se dozvěděli, že na naši milovanou Kofolu je v Novém Palermu tvrdá prohibice. Nejtěžší rána ale přišla až po připlutí. Před továrnou nám továrník Ryan oznámil, že mu došly peníze. V tu chvíli se ale objevil milý muž a pokusil se situaci zachránit. Představil se jako James Carbonara a nabídl nám jinou lukrativní práci. Sice jsme nevěděli, do čeho jdeme, ale lepší možnost jsme neměli.

James Carbonara

Do čeho jsme se to namočili jsme zjistili ještě tentýž den. James nám představil Dona Varione, který nám hned dal první prácičku. Potřeboval ukázat skupině výrostků z vedlejší čtvrti, kdo je tady pánem. A protože slíbil dobrou odměnu, tak jsme ani moc neprotestovali a s Molotovovými koktejly v rukou jsme vyrazili.

Don Varione byl s námi očividně spokojen a my jsme byli přijati do rodiny. Hned další den se však vyskytly jiné komplikace – policie provedla razii na sklad Kofoly a abychom dostáli svým závazkům, tak bylo nutné velmi rychle navařit Kofolu novou.

Rozhodování o Johnyho osudu

Po dalším úspěšně splněném úkolu náš věhlas v rodině stále stoupal, ale ještě ten den večer nám bylo připomenuto, jak drsná vlastně mafiánská rodina umí být, když ji někdo zradí. Mafián Johny porušil nepsaný mafiánský zákon Omertu – ukradl účetní knihy a chtěl proti rodině svědčit před policií. Nezbylo nic jiného, než se vydat na komplikované pátrání (viz klikací PDF gamebooku), Johnyho dopadnout a vykonat na něm vendettu.

Naše dny byly ale i klidnější. Den před volbami na starostu přišel za Donem radní Jordan a žádal ho, jestli by mu ve volbách nepomohl… samozřejmě za nějakou protislužbičku. Po chvíli přemýšlení, jak vítězství ve volbách zařídit, jsme vsadili vše na jednu kartu – zviditelnit radního Jordana jako toho, kdo původně stál za kampaní na prohibici Kofoly (což bylo mimochodem velmi výhodné i pro nás, prodej nelegální Kofoly tvořil velkou část příjmů rodiny). A tak jsme narychlo vytvářeli mediální kampaň v podobě stop-motion filmečků o škodlivosti Kofoly.

Radar z Aliena

Radní Jordan byl úspěšně zvolen starostou, hurá! Nejásali jsme však dlouho, ona protislužbička pro Dona byla totiž pomoc s vniknutím do vojenského prostoru, ze kterého jsme si chtěli „vypůjčit“ pár naložených náklaďáčků Kofoly. A tahle práce samozřejmě padla na nás, jak jinak. Zvládli jsme to, ale lehké to nebylo. Situaci podstatně zkomplikovala podivná stvoření pohybující se po základně (viz samostatná stránka o hře).

Konkurenční boj

Občas se mezi námi sice vyskytly drobné neshody, ale takhle ze zpětného pohledu to byl skvělý čas. Neměli jsme ničeho nedostatek, práce nás bavila a zároveň jsme se při ní naučili spoustu nových dovedností. Měli jsme také čas na dobrodružné výlety do okolí Nového Palerma a nám se to tu zamlouvalo stále více a více. Bohužel to nemělo zas tak dlouhého trvání…

Razie do sídla Dona Variona

Detektiv Jessica si na nás brousila zuby už dlouho a jednoho večera nás překvapila v našem sídle velká razie. Dvě hodiny nás vyslýchali a doufali, že naleznou nějaké důkazy. Naštěstí jich ale bylo málo a nezvládali nás všechny uhlídat. My jsme tak mohli (i díky naší znalosti všech tajných cest mezi pokoji) většinu důkazů včas zlikvidovat.

I když nás detektiv Jessica nemohla zavřít za obchodování s Kofolou ani za jiné mafiánské skutky, tak se nás rozhodla zavřít alespoň za daňové úniky. Po razii si odnesli spoustu našich účetních materiálů na finančák. Nás však napadlo pomocí dálkového automatického telegrafu poslat na finančák i nějaké antidůkazy, aby se s těmi našimi vyrušily. Zabralo nám to sice celé odpoledne s postscriptem, ale povedlo se.

Consiglieri James u sejfů

Jednu krizi jsme zvládli, ale další rána byla snad ještě horší. Starosta Jordan jednoho dne zrušil bez varování prohibici, čímž Donovi vyschly hlavní zdroje příjmů. To byla dost tvrdá rána. Don s consiglierem se následně shodli, že jediný způsob, jak zajistit svoji existenci nadále, je „vyprázdnit“ banku. Nejprve bylo potřeba překonat spoustu zakódovaných alarmů a zámků a pak už jsme stanuli u samotných sejfů.

Něco se však pokazilo, asi jsme někde přehlédli nějaký alarm nebo něco takového… během pár minut se přiřítily policejní vozy a my jsme byli odvezeni do vězení. Během čekání na soud jsme si pak různými způsoby krátili čas. My jsme nakonec tak tvrdý trest nedostali, ale Don se už na svobodu do konce života nepodívá…
Což však Donovi nezabránilo si i z vězení vyřídit poslední účet s detektivem…

Organizátorský tým

Vašek Šraier
Vašek Šraier
Don Varione
Jirka Setnička
Jirka Setnička
consigliere James Carbonara
Pali Rohár
Pali Rohár
zkušený mafián Paul
Kuba Pelc
Kuba Pelc
dealer Carl
Martin Mareš
Martin Mareš
čajovník Matthew
Tom Sláma
Tom Sláma
chemik Tommy
Vašek Končický
Vašek Končický
začínajíci mafián William
Klárka Tauchmanová
Klárka Tauchmanová
zbrojíř Karen
Zuzka Urbanová
Zuzka Urbanová
detektiv Jessica
Standa Lukeš
Standa Lukeš
policista Simon
Jirka Sejkora
Jirka Sejkora
radní Jordan
Ríša Hladík
Ríša Hladík
továrník Ryan

Program a fotky

Den Dopoledne Odpoledne Večer a noc
Sobota Příjezd a seznamovačky Nošení molotovů – lightsticky
Neděle Přednášky Vyrábění Kofoly Přednášky Hon na Johnyho
(PDF gamebooku)
Pondělí Přednášky Stop-motion filmy
(vzniklé filmy)
Přednášky Alien
(stránka ke hře)
Úterý Dospávání po Alienovi Šroubování matek Přednášky Praktická cvičení
Středa Výlety Přednášky Policejní razie
Čtvrtek Přednášky Hry poslepu Programovací postscriptová hra
(stránka ke hře)
Přednášky
Pátek Přednášky Ašóka – šifrovačka bez papíru Matlání barvičkami Závěrečná hostina
Sobota Úklid a odjezd

Další fotky:


Rozvrh přednášek

DenDopoledne IDopoledne IIOdpoledneVečer
Neděle Komprese dat
Vašek Končický
Datové struktury pro začátečníky
Tom Sláma
Amortizace
Martin „Medvěd“ Mareš
Haskell
Standa Lukeš
Splay stromy
Martin „Medvěd“ Mareš, Vašek Končický
Stromové algoritmy
Ríša Hladík
Sítě a Internet
Vašek Šraier
Bezpečné programovanie
Pali Rohár, Standa Lukeš
UNIX
Vašek Šraier
Pondělí Grafy & algoritmy
Tom Sláma
Hledání v textu
Ríša Hladík
Těžké problémy
Ríša Hladík, Martin „Medvěd“ Mareš
Jazyky, gramatiky a automaty
Klárka Tauchmanová
Git a jiné systémy pro správu verzí
Tom Sláma
Umělá inteligence
Zuzka Urbanová
Web uvnitř
Jirka Setnička
Sítě II – protokoly a síťové útoky
Jirka Setnička
IPv6
Pali Rohár
Úterý Evoluční algoritmy
Jirka Setnička
Operační systémy
Vašek Šraier
C for wizards
Martin „Medvěd“ Mareš
Středa Datové struktury pro pokročilé
Ríša Hladík
Programování v Linuxu
Martin „Medvěd“ Mareš
Git pro pokročilé
Pali Rohár
Čtvrtek Parsing čili analýza textu
Standa Lukeš
Nejkratší a jiné cesty
Jirka Setnička
Cache-oblivious algoritmy
Jirka Setnička
Složitější složitost
Martin „Medvěd“ Mareš, Vašek Končický
TeX
Martin „Medvěd“ Mareš
Linuxové jádro a jak se v něm vyznat
Pali Rohár
Pátek Počítačová grafika
Kuba Pelc
Intervalové stromy
Ríša Hladík
Procesy a vlákna
Standa Lukeš, Vašek Šraier
Kvantové počitání
Martin „Medvěd“ Mareš
Programování v assembleru
Martin „Medvěd“ Mareš
SQL databáze
Standa Lukeš