Podzimní soustředění KSP 2015

Účastníci v antickém

Na podzim 2015, konkrétně od soboty 12. do soboty 19. září, se odehrálo již tradiční podzimní soustředění KSP. Tentokrát jsme zamířili do Vižňova na Broumovsku, poblíž hranic s Polskem.

Soustředění bylo laděno do prostředí městečka, které jako by z oka vypadlo starému Řecku, a také do tematiky místních božstev, což jsme ale ještě v době příjezdu nevěděli. Po příjezdu nás jen přivítal starosta městečka a oznámil nám, že se bohužel urodila jen čočka a nic jiného k jídlu není.

No nedalo se nic dělat, a tak jsme první tři jídla měli jen čočku (na mnoho způsobů, třeba čočku s čočkou :-)). V neděli odpoledne ale došla jednomu z obyvatel města trpělivost! Pokusil se o neúspěšnou defenestraci a sesazení starosty, a když mu to nevyšlo, tak alespoň vytáhl celé městečko na kopec, kde Bohové jsou prý bohové… nebo se zde alespoň dá pěstovat ještě více čočky.

Zde jsme byli překvapeni skutečnými bohy, konkrétně bohy spánku, internetuhudby a bohyněmi kancelářských potřebcestování. Starosta na ně sice neuvěřil, ale byl rychle sesazen a následně bohem spánku uspán ke skutečně dlouhému odpočinku. Co ale teď s nastalou situací? Bohové si nás nějak rozdělili, a protože bohům se nedá odporovat, začali jsme pro ně vymýšlet oslavné rituály a plnit všemožné úkoly.

Mučení orgů při aréně

Už večer od nás ale bohové potřebovali větší pomoc – bylo potřeba po lese zajistit kousky podivného svítícího artefaktu, což se nám nakonec (za cenu několika skoro vypíchnutých očí) podařilo. Hned další den jsme pak poznali, že práci není konec, artefakt totiž potřeboval dostatek energie. A tu jsme neměli.

Každý správný božský fyzik ví, že energie se dá vyrobit tím, že se spousta účastníků nechá běhat dokola v aréně. Bohužel účastníci přišli i na sekundární možnost, a to hromadný útok na několik málo nebohých orgů. Ať už tak nebo tak, energie jsme vyrobili dostatek a mohli jsme se tak věnovat sebevzdělávání.

Úterý pak proběhlo ve znamení výletů (účastníci dlouhého výletu dokonce přespali na rozhledně v Polsku). Prohlédli jsme si krásy místních hranic a někteří třeba i Adršpašské skály.

Metoda krytí se před zombíky

O to překvapivější bylo probuzení další ráno. Velmi brzké ráno! Asi jsme našimi výlety přilákali polské zombíky a ještě k tomu na nás padla hrozná tma, zmizelo Slunce! Museli jsme se popasovat se spoustou úkolů a navíc bez mluvení. Ještěže bohové seslali alespoň na některé z nás dar vidění… Nakonec ale Slunce přesto vysvitlo.

Bohy to asi vylekalo. Věděli, že oni sami Slunce vyzvednout znovu na oblohu nedokázali, takže to musel být On! Bez nějakého rozloučení se tedy rozhodli utéct do neznámého města a my jsme po nich během odpoledne sbírali stopy. Večer jsme je pak museli zpracovat na našem výdobytku moderní technologie, na našem úžasném stroji na děrné papyry. Po náročné práci jsme si ještě všichni byli zapřemýšlet sami nad sebou na noční atmosférické stezce.

Selfie a noční hra v Polsku

Ve čtvrtek po obědě nám pak někdo poslal zprávu. Stálo v ní, že se máme sbalit na celý den i noc a vydat se směrem k hranicím. Několik dalších stanovišť nás dovedlo až do polského města Sokolowsko, kde bylo potřeba od místních získat řadu podpisů na petiční archy, odpovědi na spoustu otázek a také co nejvíce dokumentačních selfie.

Večer za námi dorazili radní z města a přivezli jídlo a přednášky. Potom jsme se mohli vydat na velké dobrodružství v rámci rozvětveného nočního putování se spoustou úkolů. Všichni úspěšně zvládli přežít noc, pokořit mnoho stanovišť, vrátit se na objekt a celé dopoledne prospat :-)

Bylo ale potřeba dořešit otázku bohů a toho, kdo nás vlastně poslal plnit úkoly do Polska a proč. Nejdříve jsme s pomocí několika rad od velekněze, který se vzdal starých bohů a stále před námi něco tajil, zničili všechny božské artefakty, a pak už mohlo dojít i na samotné bohy. Někteří bohové sice utekli hodně daleko, ale nakonec se nám povedlo zbavit je moci všechny.

Naši poslední nezodpovězenou otázku pak vyřešil na večerním setkání sám velekněz. Zjistili jsme, že je to vlastně bývalý starosta, kterého zachránil OnVelký hroší bůh, a kterému od té doby tajně sloužil. To právě Velký hroší bůh vrátil Slunce a poslal nás plnit úkoly do Polska. A protože teď už bylo všechno zase v pořádku a Velký hroší bůh získal mnoho věrných, nadělil nám místo mísy čočky skutečně velkolepou závěrečnou hostinu.

Velký hroší bůh

Fotky

Den Ráno Dopoledne Odpoledne Večer a noc
Sobota Příjezd Večeře a kolečko Týmové seznamovačky
Neděle Přednášky Setkání s bohy Týmové úkoly Přednáška Chytání světla v lese
Pondělí Rozcvička Přednášky Aréna Účastnické přednášky (videa)
Úterý Krátký, střední a dlouhý výlet Přednášky Volný večer
Středa Útěk před zombíky Přednášky Chytání signálu aneb orgů Programování s děrnými štítky Atmosférická hra
Čtvrtek Rozcvička Přednášky Selfie hra v Polsku
Selfie týmů: Cestovatelé, Hudba, Internet, Kancelářské potřeby, Spánek
Noční hra
Pátek Dospávání Půlnoční přednášky Stopování bohů
(videa z rituálů)
Přednáška Závěrečná hostina
Sobota Úklid a odjezd

Další fotky:


Přednášky

DenDopoledne IDopoledne IIVečer
Neděle Datové struktury pro začátečníky
Štěpán Hojdar
Grafy & algoritmy
Štěpán Hojdar, Janka Bátoryová
Algoritmy a jejich složitost + Základní algoritmy
Martin Šerý, Dominik Macháček
Úvod do teorie čísel
Karry Burešová
Linuxové jádro a jak se v něm vyznat
Pali Rohár
Objektově orientované programování nejen v C++
Jirka Setnička
E-mail
Pali Rohár
Cache-oblivious algoritmy
Jirka Setnička
Magické algoritmy
Filip Štědronský
Pondělí Programování v jazyce C
Kuba Maroušek
Cvičení pro začátečníky
Kuba Maroušek, Štěpán Hojdar
Účastnické přednášky
Komprese dat
Jirka Setnička
Cvičení pro pokročilé
Filip Štědronský, Dominik Macháček
Logické programování
Pali Rohár
Cvičení pro šílence
Jirka Setnička, Karry Burešová
Úterý Výlety Sítě a Internet
Kuba Maroušek
Černá magie v C++
Filip Štědronský
Lineární programování
Karel Tesař
Středa Geometrie a počítače
Janka Bátoryová
Evoluční algoritmy
Karry Burešová
Půlnoční přednášky
Programování v Linuxu
Pali Rohár
Datové struktury pro pokročilé
Jirka Setnička
Sítě II – protokoly a síťové útoky
Jirka Setnička
Metody řešení NP-úplných problémů
Karel Tesař
Čtvrtek Parsing čili analýza textu
Karry Burešová
Procesy a vlákna
Jirka Setnička
Strojové učení
Karel Tesař
Mobilní zařízení
Jirka Setnička
Komplexní a komplexnější čísla
Janka Bátoryová, Martin Šerý
Modely počítačů
Jirka Setnička
Sufixový strom a sufixové pole
Karel Tesař
Datové struktury pro šílence
Karel Tesař
Hledání v textu
Dominik Macháček
Pokročilé povídání o Pythonu
Dominik Macháček
Pátek Dospávání po noční hře Principy počítačů
Filip Štědronský
Git a jiné systémy pro správu verzí
Karry Burešová
Úvod do klasické analýzy
Kuba Maroušek