JKSP 2020
Jarní soustředění KSP 2020
Kdy:25. 4. – 2. 5. 2020 Kontakt:sous@ksp.mff.cuni.cz 
Kde:Bedřichov (v Jizerských horách)

Pojeď na soustředění!

Jarní soustředění 2020 bylo zrušeno kvůli epidemii COVID-19

14.3.: Nakonec jsme bohužel kvůli epidemii COVID-19 rozhodli o zrušení soustředění. Aktuálně uvažujeme o možných alternativách, které bychom mohli zorganizovat, ale nic teď slibovat nemůžeme. Pokud nějaká alternativa bude, dozvíte se to v novinkách KSP na hlavní stránce.


12. 3.: Česká vláda dnes vyhlásila nouzový stav s platností 30 dnů a zákaz akcí se 30 a více osobami. Vzhledem k tomu, že do termínu jarního soustředění zbývá v tuto chvíli ještě 45 dnů, tak zatím Jarní soustředění nerušíme a budeme každý den sledovat vývoj událostí a postup epidemie. Upozorňujeme ale přihlášené účastníky, že pokud se stav nezmění, případně dojde ještě k jeho zhoršení, tak soustředění budeme muset zrušit.

Pokud byste se chtěli bez ohledu na vývoj dalších událostí odhlásit nebo se chcete ohledně soustředění na něco informovat, tak nás prosím kontaktujte na emailu sous@ksp.mff.cuni.cz.

Soustředění začíná záhadou

Máš rád(a) hry? Baví Tě řešit logické problémy a hádanky? Umíš programovat? Anebo by ses to rád(a) naučil(a)? Pokud ano, tak jsme tady právě pro Tebe!

Jsme Korespondenční Seminář z Programování a už spoustu let pravidelně každý rok na jaře pořádáme soustředění pro všechny středoškoláky, kteří se zajímají alespoň o některé z výše zmíněných věcí.

Co se u nás můžeš naučit?

Řešíme geometrickou úlohu

V prvé řadě se studentům středních škol snažíme přiblížit, jak vypadá informatika na vysokých školách. Také vyučujeme její základy, které pak můžeš využít při studiu na VŠ nebo při účasti na středoškolských soutěžích, jako je třeba Matematická olympiáda kategorie Programování.

Dále nabízíme přednášky na různá témata, jako je teorie her, umělá inteligence, diskrétní matematika, ale také vyučujeme konkrétní programovací jazyky. Nabídka je samozřejmě větší a pestrá, podívej se na seznam přednášek z minulého soustředění.

Na čerstvém vzduchu

Samozřejmě se ale celé soustředění jen neučíme. Trávíme při tom čas v přírodě na čerstvém vzduchu, připravujeme pro vás všemožné i nemožné hry a hlavně se u toho dobře bavíme. ;-)

Soustředění se bude odehrávat od soboty 25. dubna do soboty 2. května 2020. Pokud se chceš dozvědět víc, můžeš si přečíst podrobnosti o soustředění.

Archiv soustředění

Chceš-li si udělat lepší představu o tom, jak soustředění vypadá, či si zavzpomínat na soustředění, jehož ses sám (sama) dříve účastnil(a), nabízíme k náhlednutí fotky a další materiály z minulých soustředění.

Na soustředění přispěla nadace RSJ Foundation. Tímto nadaci velmi děkujeme.

RSJ Foundation