JKSP 2021
Jarní soustředění KSP 2021
Kdy:ne 2. 5 – so 8. 5. 2021 Kontakt:sous@ksp.mff.cuni.cz 
Kde:online

Zúčastni se online soustředění!

Baví Tě řešit logické problémy a hádanky? Umíš programovat anebo by ses to rád(a) naučil(a)? Chceš se zkontaktovat s podobně naladěnými lidmi a dostat se do zajímavé komunity? Pokud ano, tak jsme tady právě pro Tebe!

Jsme Korespondenční Seminář z Programování a už spoustu let pravidelně každý rok na jaře pořádáme soustředění pro všechny středoškoláky, kteří se zajímají alespoň o některé z výše zmíněných věcí. Letos bohužel nemůžeme udělat soustředění fyzicky, ale pořádáme alespoň jeho online variantu.

Co se u nás můžeš naučit?

Řešíme geometrickou úlohu

V prvé řadě se studentům středních škol snažíme přiblížit, jak vypadá informatika na vysokých školách. Také vyučujeme její základy, které pak můžeš využít při studiu na VŠ nebo při účasti na středoškolských soutěžích, jako je třeba Matematická olympiáda kategorie Programování.

Dále nabízíme přednášky na různá témata, jako je teorie her, umělá inteligence, diskrétní matematika, ale také vyučujeme konkrétní programovací jazyky. Nabídka je samozřejmě větší a pestrá, podívej se na seznam přednášek.

Zahloubáni nad programováním

Samozřejmě se ale celé soustředění jen neučíme. Letos sice nepůjde společně vyrazit do přírody na čerstvý vzduch, ale i tak jsme si připravili několik netradičních většinou týmových her. Těšit se můžete třeba na týmovou online šifrovačku, další plánované hry si zatím necháme jako překvapení.

Čas bude samozřejmě i na volné povídání o všelijakých zajímavých věcech a doufáme, že poznáte další lidi, se kterými pak rádi vyrazíte na nějakou další zajímavou akci. Naším cílem je totiž nejen učit informatiku, ale i se u toho dobře bavit. ;-)

Jak to bude online fungovat?

Soustředění se bude odehrávat online od neděle 2. května do soboty 8. května 2021 a to většinou ve večerních hodinách mezi 17 a 22h. Pokud se chceš dozvědět víc, můžeš si přečíst podrobnosti o soustředění.

Archiv soustředění

Chceš-li si udělat lepší představu o tom, jak soustředění vypadá, nabízíme k nahlédnutí fotky a další materiály z minulých soustředění. Toto online soustředění bude sice výrazně odlišné, ale nějakou představu z nich určitě můžeš získat.