Jarní soustředění KSP 2024

Programování, algoritmizace a noví kamarádi!

Přihlášky uzavřeny

Jarní soustředění KSP je výběrová týdenní akce plná her, přednášek a možností hlouběji poznat 30 středoškoláků z celé republiky se zájmem o informatiku a programování. Soustředění je určené spíše pro začátečníky. Účastníky bez předchozích zkušeností naučíme programovat a těm, kdo to již umí, prohloubíme znalosti v teoretické informatice. Soustředění je organizováno studenty Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Fakulta soustředění finančně podporuje.

Podrobnosti

Termín
sobota 4. – sobota 11. května 2024
Žádost o uvolnění z výuky umíme v případě potřeby dodat.
Místo
Kaliště poblíž Humpolce
Ubytování & Stravování
Ubytovaní budeme v budově, spát se bude po skupinkách na pokojích ve vlastním spacáku. Stravování je plně zajištěno naším vlastním kuchařem.
Doprava
Individuální. Před začátkem soustředění obdržíte informace o čase a místě srazu a pár doporučených spojů. Zprostředkujeme možnost domluvení společné dopravy mezi účastníky přes Discord.
Odborný program
Většinu dní nás čekají 3 devadesátiminutové bloky přednášek. V každém bloku bude na výběr z několika přednášek. Jednou z variant bude základní kurz programování určený pro úplné začátečníky. Své si ale najdou i pokročilejší účastníci, kteří si mohou vybrat témata z teoretické informatiky, algoritmizace a programátorských technik.
Neodborný program
Alespoň půl dne každý den strávíme v pohybu při venkovních hrách. Vždy odpoledne a občas i v noci. Hry jsou většinou vytvořeny přímo organizátory dle potřeb akce, typicky jsou všechny nějak poznamenané informatikou. Při tvorbě her organizátoři čerpají ze svých zkušeností bývalých účastníků. 😉 Můžeš se podívat na stránky starších soustředění pro informace o tom, jak to bylo dříve.
Cena
Okolo 1 000 Kč. Zbývající náklady hradí Matematicko-fyzikální fakulta UK a sponzoři.
Vybavení
Je vhodné mít s sebou notebook. V případě potřeby Ti umíme na vyžádání notebook zapůjčit.
Účastníci
Středoškoláci se zájmem o informatiku, logické a matematické hříčky, programování a algoritmizaci. Účastníky vybíráme na základě odpovědí v přihlášce, dle počtu vyřešených úloh v KSP-Z, zkušeností z relevantních soutěží a tak, aby byl účastnický kolektiv vhodně vyvážený.
Kontakt na všechny organizátory
sous@ksp.mff.cuni.cz

Jak se můžu stát účastníkem soustředění?

Do pondělí 18. března 2024 vyplň přihlášku. Po uzavření přihlášek se Ti emailem napíšeme, zda tě bereme. Účast od Tebe budeme chtít potvrdit do 7 dnů. Zároveň s nabídkou Ti napíšeme přesnou cenu, aby jsi ji mohl(a) vzít v úvahu při rozhodování.

Až nám potvrdíš svoji účast, budeme s Tebou definitivně počítat. Pošleme Ti ještě emaily ohledně zdravotního stavu a informací k výbavě a příjezdu. Zajímavé informace před akcí možná také nalezneš na našem Discordu. Například tam půjde domlouvat společnou cestu.

Jak vybíráte účastníky?

Naším cílem je učit informatiku a inspirovat Tě k dalšímu rozvoji, kapacitu ale máme bohužel omezenou. Účastníky si na soustředění vybíráme tak, abychom mohli tento cíl naplnit co nejlépe. Vybíráme hlavně podle předchozích zkušeností z KSP-Z a relevantních soutěží, na soustředění ale chceme i úplné nováčky, kterým můžeme nabídnout úplné základy programování. Cílíme na mix účastníků s různými zkušenostmi a schopnostmi kvůli vzájemnému posouvání dopředu.

V praxi to znamená, že Ti nedokážeme přesně říct, podle čeho se budeme rozhodovat, jestli Tě vezmeme nebo ne. Rozhodnutí to bude nakonec subjektivní. Pokud chceš zvýšit svoje šance, řeš KSP-Z a dej si záležet s vyplněním přihlášky. Ukaž nám, že Tě informatika zajímá a že do ní chceš vkládat svoji energii.

Přihlášky uzavřeny

Organizátoři soustředění

David Klement
hlavní organizátor
Honza Černý
Adam Jahoda
Kristýna Petrlíková
Jirka Setnička
Honza Kotovský
Jirka Kvapil
Martin Koreček
Martin "Medvěd" Mareš
Kiki Prokopová
Michal Kodad
Janek Hlavatý

Soustředění podporují tito sponzoři. Tímto jim velmi děkujeme.

RSJ Foundation