JKSP 2013
Jarní soustředění KSP 2013
Kdy: sobota 20. – pátek 26. dubna    
Kde: Plzeňsko – Přehrada Hracholusky Kontakt: sous@ksp.mff.cuni.cz

Pojeď na soustředění!

O co se jedná?

O co jde?

Jarní soustředění KSP je určené pro všechny středoškoláky se zájmem o programování a algoritmizaci. Přihlásit se může každý, kdo už programovat umí, ale můžou se přihlásit i úplní začátečníci, kteří se to teprve chtějí naučit.

Soustředění je vhodné také pro ty z vás, kdo rádi řešíte logické úlohy. I když to na první pohled tak nevypadá, logické úlohy a programování spolu mají hodně společného.

Kdy, kde a za kolik?

Letos soustředění proběhne 20. až 26. dubna u přehrady Hracholusky, která leží kousek severozápadně od Plzně. Soustředění je dotováno Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy, díky čemuž Tě bude stát jen 800 Kč.

Ubytování je zajištěno ve čtyř- nebo pětilůžkových chatkách, stravování bude formou plné penze (snídaně, obědy, večeře).

Soustředění probíhá i přes běžný školní týden, ale nemusíš se bát, omluvenku Ti zašleme. Jestli chceš a máš tu možnost ve škole, můžeme k ní připojit i žádost o proplacení účastnického poplatku školou (o tom nám případně napiš v poznámce v přihlášce).

Pro přihlášení na soustředění vyplň přihlášku. Termín přihlášení je 31. března.

Jak takové soustředění vypadá?

Odborný program

Soustředění se skládá ze dvou částí: z programu ryze odborného a programu neodborného.

Odborný program je tvořen převážně přednáškami zaměřenými na algoritmizaci a programování, ale i na další příbuzná témata, jako je matematika, logika, kryptografie a spousta dalších. Každý den probíhají dva až tři bloky po třech přednáškách, z nichž si každý může vybrat tu, která se mu nejvíce líbí. Součástí přednášek bude i kurz základů programování.

V lese

Další důležitou částí soustředění je neodborný program. Tento program probíhá každý den, především odpoledne a večer (občas i jindy). V podstatě se jedná o táborové hry pro středoškoláky. Lepší představu o tom, co to asi tak znamená, můžeš získat z fotek z již proběhlých soustředění. Jinak se nech překvapit. :-)

Kdo soustředění pořádá

Soustředění pořádají vysokoškolští studenti z pražského Matfyzu. Ti jsou často také bývalými účastníky KSP, takže dobře vědí, po čem účastníci touží. ;-)