JKSP 2016
Jarní soustředění KSP 2016
Kdy:16.–23. dubna 2016 Kontakt:sous@ksp.mff.cuni.cz 
Kde:Jindřichův Hradec (Třeboňsko)

O co se jedná?

O co jde?

Jarní soustředění KSP je určené pro všechny středoškoláky se zájmem o programování a algoritmizaci. Přihlásit se může každý, ať už programovat umí, nebo se tomuto řemeslu chce teprve naučit.

Soustředění je vhodné také pro ty z vás, kdo rádi řešíte logické úlohy. I když to na první pohled tak nevypadá, logické úlohy a programování spolu mají hodně společného.

Korespondenční seminář z programování?

Korespondeční seminář z programování je celostátní a celoroční soutěž v programování pro studenty středních škol a vyšších ročníků základních škol. Seminář zaštiťuje Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy a starají se o něj dobrovolníci z řad vysokoškolských studentů.

K dispozici jsou dvě kategorie KSP: hlavní, pro zkušenější řešitele, a začátečnická, která algoritmickému uvažování a programování učí začátečníky.

Kdy, kde a za kolik?

Letos bude soustředění probíhat od soboty 16. do soboty 23. dubna u Jindřichova Hradce (Třeboňsko). Soustředění je dotováno Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy, díky čemuž Tě bude stát jen 800 Kč.

Ubytování je zajištěno v pokojích s lůžky, je ale třeba mít vlastní spacák. Stravování bude formou plné penze (snídaně, obědy, večeře).

Soustředění probíhá přes běžný školní týden. Pošleme Ti potvrzení o přijetí na soustředění, kterým můžeš podložit svou omluvenku ve škole. Jestli chceš a škola Ti to umožňuje, připojíme k ní i žádost o proplacení účastnického poplatku školou (o tom nám případně napiš v poznámce v přihlášce).

Pro přihlášení na soustředění vyplň přihlášku. Přihlašování běží do úterý 15. března 2016. Nepropásni je!

Jak takové soustředění vypadá?

Odborný program

Soustředění se skládá ze dvou částí: z programu ryze odborného a programu neodborného.

Odborný program je tvořen převážně přednáškami zaměřenými na algoritmizaci a programování, ale i na další příbuzná témata, jako je matematika, logika, kryptografie a spousta dalších. Každý den probíhají dva až tři bloky po třech přednáškách, z nichž si každý může vybrat tu, která se mu nejvíce líbí. Součástí přednášek bude i kurz základů programování.

V lese

Další důležitou částí soustředění je neodborný program. Tento program probíhá každý den, především odpoledne a večer (občas i jindy). V podstatě se jedná o táborové hry pro středoškoláky. Lepší představu o tom, co to asi tak znamená, můžeš získat z fotek z již proběhlých soustředění. Jinak se nech překvapit. :-)

Jak budou vybráni účastníci?

Pokud náhodou nastane převis přihlášek nad kapacitou soustředění, budeme přihlížet jak k obsahu přihlášky, tak k dosavadní snaze o řešení KSP-Z.

Obojí můžeš stále ovlivnit, termínem pro odevzdání třetí série KSP-Z je neděle 13. března (respektive následující ráno)! Pokud včas vyřešíš a odevzdáš i některé úlohy ze čtvrté série, přihlédneme k nim také. Rozhodně se pokus poslat alespoň něco, ceníme si hlavně projevené snahy něco se naučit.

Kdo soustředění pořádá

Soustředění pořádají vysokoškolští studenti z pražského Matfyzu. Ti jsou často také bývalými účastníky KSP, takže dobře vědí, po čem účastníci touží. ;-)