Jarní soustředění KSP 2022

Programování, algoritmizace a noví kamarádi!

Jarní soustředění KSP je výběrová týdenní akce plná her, přednášek a možností hlouběji poznat 30 středoškoláků z celé republiky se zájmem o informatiku a programování. Soustředění je určené spíše pro začátečníky. Účastníky bez předchozích zkušeností naučíme programovat a těm, kdo to již umí, prohloubíme znalosti v teoretické informatice. Soustředění je organizováno studenty Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Fakulta soustředění finančně podporuje.

Podrobnosti

Termín
sobota 7. 5. - sobota 14. 5. 2022
Žádost o uvolnění z výuky umíme v případě potřeby dodat.
Místo
u Klokočova na Ostravsku (místo zatím není definitivní a může se změnit)
Ubytování & Stravování
Ubytování budeme v pevné budově, spát se bude po skupinkách na pokojích. Stravování je plně zajištěno naším vlastním kuchařem.
Doprava
Individuální. Před začátkem soustředění obdržíte informace o čase a místě srazu a pár doporučených spojů. Zprostředkujeme možnost domluvení společné dopravy mezi účastníky přes Discord.
Odborný program
Většinu dní nás čekají 3 devadesátiminutové bloky přednášek. V každém bloku bude na výběr z několika přednášek. Jednou z variant bude základní kurz programování určený pro úplné začátečníky. Své si ale najdou i pokročilejší účastníci, kteří si mohou vybrat témata z teoretické informatiky, algoritmizace a programátorských technik.
Neodborný program
Alespoň půl dne každý den strávíme v pohybu při venkovních hrách. Vždy odpoledne a občas i v noci. Hry jsou většinou vytvořeny přímo organizátory dle potřeb akce, typicky jsou všechny nějak poznamenané informatikou. Při tvorbě her organizátoři čerpají ze svých zkušeností bývalých účastníků. 😉 Můžeš se podívat na stránky starších soustředění pro informace o tom, jak to bylo dříve.
Cena
Okolo 1 000 Kč. Zbývající náklady hradí Matematicko-fyzikální fakulta UK.
Vybavení
Je vhodné mít s sebou notebook. V případě potřeby Ti umíme na vyžádání notebook zapůjčit.
Účastníci
Středoškoláci se zájmem o informatiku, logické a matematické hříčky, programování a algoritmizaci. Účastníky vybíráme na základě odpovědí v přihlášce, dle počtu vyřešených úloh v KSP-Z, zkušeností z relevantních soutěží a tak, aby byl účastnický kolektiv vhodně vyvážený.
Kontakt na všechny organizátory
sous@ksp.mff.cuni.cz

Jak se můžu stát účastníkem soustředění?

Do pátku 8. dubna 2022 vyplň přihlášku. Do 15. dubna se Ti emailem napíšeme, zda tě bereme. Účast od Tebe budeme chtít potvrdit do 10 dnů. Zároveň s nabídkou Ti napíšeme přesnou cenu, aby jsi ji mohl(a) vzít v úvahu při rozhodování.

Až nám potvrdíš svoji účast, budeme s Tebou definitivně počítat. Pošleme Ti ještě emaily ohledně zdravotního stavu a informací k výbavě a příjezdu. Zajímavé informace před akcí možná také nalezneš na našem Discordu. Například tam půjde domlouvat společnou cestu.

COVID

Jaká bude situace v květnu, neumíme předvídat. Věříme akorát tomu, že akce zorganizovat půjde, a budeme se snažit udělat vše proto, aby to vyšlo. Peníze za akci budeme vybírat až na místě. Pokud se akce kvůli COVIDu neuskuteční, peníze Ti zůstanou.

Jak vybíráte účastníky?

Naším cílem je učit informatiku a inspirovat Tě k dalšímu rozvoji, kapacitu ale máme bohužel omezenou. Účastníky si na soustředění vybíráme tak, abychom mohli tento cíl naplnit co nejlépe. Vybíráme hlavně podle předchozích zkušeností z KSP-Z a relevantních soutěží, na soustředění ale chceme i úplné nováčky, kterým můžeme nabídnout úplné základy programování. Cílíme na mix účastníků s různými zkušenostmi a schopnostmi kvůli vzájemnému posouvání dopředu.

V praxi to znamená, že Ti nedokážeme přesně říct, podle čeho se budeme rozhodovat, jestli Tě vezmeme nebo ne. Rozhodnutí to bude nakonec subjektivní. Pokud chceš zvýšit svoje šance, řeš KSP-Z a dej si záležet s vyplněním přihlášky. Ukaž nám, že Tě informatika zajímá a že do ní chceš vkládat svoji energii.

Přihlášky uzavřeny

Organizátoři soustředění

Eliška Vítková
hlavní organizátorka
Honza Černý
Jirka Kalvoda
Jirka Sejkora
Jirka Setnička
Kuba Pelc
Lucka Vomelová
Martin Koreček
Martin "Medvěd" Mareš
Ondra Sladký
Vašek Šraier
Vojta Káně

Na soustředění přispívá nadace RSJ Foundation. Tímto nadaci velmi děkujeme.

RSJ Foundation