JKSP 2020
Jarní soustředění KSP 2020
Kdy:25. 4. – 2. 5. 2020 Kontakt:sous@ksp.mff.cuni.cz 
Kde:Bedřichov (v Jizerských horách)

Podrobnosti

O co se jedná?

O co jde?

Jarní soustředění KSP je určené pro všechny středoškoláky se zájmem o programování a algoritmizaci. Přihlásit se může každý, ať už programovat umí, nebo se tomuto řemeslu chce teprve naučit.

Soustředění je vhodné také pro ty z vás, kdo rádi řešíte logické úlohy. I když to na první pohled tak nevypadá, logické úlohy a programování spolu mají hodně společného.

Korespondenční seminář z programování?

Korespondeční seminář z programování je celostátní a celoroční soutěž v programování pro studenty středních škol a vyšších ročníků základních škol. Seminář zaštiťuje Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy a starají se o něj dobrovolníci z řad vysokoškolských studentů.

K dispozici jsou dvě kategorie KSP: hlavní, pro zkušenější řešitele, a začátečnická, která algoritmickému uvažování a programování učí začátečníky.

Kdy, kde a za kolik?

Soustředění se bude odehrávat nedaleko Bedřichova v Jizerských horách od soboty 25. dubna do soboty 2. května 2020.

Soustředění bude dotováno Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy, díky čemuž Tě vyjde jen na 1000,- Kč – kdyby i tak byla cena soustředění překážkou, zkus se nám ozvat a třeba něco vymyslíme.

Ubytování bude zajištěno v pokojích s lůžky a stravování bude formou plné penze (snídaně, obědy, večeře).

Soustředění probíhá přes běžný školní týden. Po přijetí na soustředění Ti pošleme potvrzení o přijetí a žádost o uvolnění ze školy. Jestli chceš a škola Ti to umožňuje, připojíme k ní i žádost o proplacení účastnického poplatku školou (o tom nám případně napiš v poznámce v přihlášce).

Přihláška na soustředění je otevřená do 22. března, ale doporučujeme Ti ji vyplnit co možná nejdříve. Krátce po uzavření přihlašování Ti dáme vědět, jestli Tě na soustředění bereme (stává se nám, že se hlásí více zájemců, než je kapacita soustředění). O tom, jak zvednout svoji šanci na vybrání je více napsáno pod nadpisem Jak budou vybráni účastníci níže.

Jak takové soustředění vypadá?

Odborný program

Soustředění se skládá ze dvou částí: z programu ryze odborného a programu neodborného.

Odborný program je tvořen převážně přednáškami zaměřenými na algoritmizaci a programování, ale i na další příbuzná témata, jako je matematika, logika, kryptografie a spousta dalších. Každý den probíhají dva až tři bloky po třech přednáškách, z nichž si každý může vybrat tu, která se mu nejvíce líbí. Součástí přednášek bude i kurz základů programování.

Organizátor nedobrovolně ve vodě

Další důležitou částí soustředění je neodborný program. Tento program probíhá každý den, především odpoledne a večer (občas i jindy). V podstatě se jedná o táborové hry pro středoškoláky. Lepší představu o tom, co to asi tak znamená, můžeš získat z fotek z již proběhlých soustředění. Jinak se nech překvapit. :-)

Jak budou vybráni účastníci?

Pokud náhodou nastane převis přihlášek nad kapacitou soustředění, budeme přihlížet jak k obsahu přihlášky, tak k dosavadní snaze o řešení KSP-Z.

Obojí můžeš stále ovlivnit, termínem pro odevzdání zatím stále nezveřejněné třetí série třetí série KSP-Z je 6. duben. Rozhodně se pokus poslat alespoň něco a čím dříve, tím lépe. Ceníme si hlavně projevené snahy něco se naučit.

Kdo soustředění pořádá

Soustředění pořádají vysokoškolští studenti z pražského Matfyzu. Ti jsou často také bývalými účastníky KSP, takže dobře vědí, po čem účastníci touží. ;-)

Na soustředění přispěla nadace RSJ Foundation. Tímto nadaci velmi děkujeme.

RSJ Foundation